ظرفیت خوابگاهی دانشگاه امیرکبیر تا سال ۱۴۰۴ به ۲ برابر افزایش می‌یابد

سید احمد معتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به تجهیز و بازسازی خوابگاه‌های دانشجویی گفت: دانشگاه صنعتی امیرکبیر در طی چند سال اخیر 20 درصد ظرفیت خوابگاه های دانشجویی خودرا افزایش داده است اما با توجه به قدیمی بودن بنای ساختمان‌ها رتبه استاندارد ما نمره 5 بود که خوشبختانه امسال با بازسازی و تجهیز خوابگاه‌ها در طول فصل تابستان دیگر ساختمان رتبه 5 نداریم.

* 2 ساختمان خوابگاهی ما رتبه 4 هستند

وی افزود: در حال حاضر بیشتر خوابگاه‌های دانشگاه صنعتی امیرکبیر دارای رتبه 1 و2 هستند و تنها تعداد محدودی در رتبه 3 قرار دارند البته 2 ساختمان خوابگاهی ما رتبه 4 هستند که در نخستین فرصت نسبت به بازسازی آنها اقدام خواهد شد.

* ظرفیت خوابگاهی دانشگاه تا سال 1404 به 2 برابر افزایش می یابد

معتمدی اضافه کرد: طبق برنامه ریزی کوتاه مدت که انجام داده‌ایم ظرفیت خوابگاهی دانشگاه تا سال 1404 به 2 برابر افزایش خواهد یافت که در این رابطه باید بگویم برای ساخت خوابگاه‌های دانشجویی از کمک خیرین استفاده می‌شود.

* 5 هزار دانشجو از خوابگاه این دانشگاه استفاده می کنند

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: در حال حاضر یک ساختمان جدید خوابگاهی را در دست ساخت داریم که امیدواریم بتوانیم امسال آن را به بهره برداری برسانیم از طرفی باید به این نکته اشاره کنم با توجه به اینکه به طور میانگین بین 4 هزارو پانصد تا 5 هزار دانشجو از خوابگاه این دانشگاه استفاده می‌کنند ما هنوز با شرایط ایده آل فاصله داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *