آخرین مهلت ثبت نام تکمیل ظرفیت رشته های علوم پزشکی انشگاه آزاد

مهلت ثبت‌نام تکمیل ظرفیت رشته‌های گروه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی برای داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی آزمون سراسری ۹۸ امروز پایان می‌یابد.

به گزارش روز چهارشنبه دانشگاه آزاد، دبیرخانه شورای سنجش و پذیرش دانشجو در اطلاعیه تکمیلی در خصوص تکمیل ظرفیت رشته های گروه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اعلام کرد، با توجه به درخواست‌های متعدد واصله به این مرکز، مهلت شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت این رشته ها برای داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی آزمون سراسری سال ۹۸ که مجاز به انتخاب رشته شده اند، تا ساعت ۲۴ امروز (چهارشنبه ۱۰ مهرماه ۹۸) تمدید شد.

این مهلت به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد و نتایج این مرحله از تکمیل ظرفیت حداکثر تا نیمه مهرماه اعلام می‌شود.

به گزارش ایرنا، دانشگاه آزاد روز سه شنبه دوم مهرماه سال ۱۳۹۸ از آغاز انتخاب رشته‌های تکمیل ظرفیت متقاضیان رشته‌های با آزمون خبر داد و اعلام کرد که داوطلبان واجد شرایط می توانند با استفاده از کد دسترسی مندرج در کارنامه و کد ملی به سامانه وارد شده و پس از پرداخت وجه انتخاب رشته نسبت به انتخاب حداکثر ۱۰۰ رشته و محل متناسب با گروه آزمایشی مربوطه اقدام کنند.

اما یک روز پس از انتشار این خبر، سازمان سنجش آموزش کشور در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که دانشگاه آزاد بدون اخذ مجوز از شورای سنجش و پذیرش دانشجو شروع به انتخاب رشته با عنوان تکمیل ظرفیت کرده است.

در بخش دیگری از اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور، ضمن اعلام مغایرت تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد با مصوبه جلسه دهم شورای مذکور، گفته شده که انتخاب رشته و پذیرش دانشجو با عنوان تکمیل ظرفیت بدون اخذ مجوز از شورای مذکور فاقد وجاهت قانونی بوده و پذیرش این داوطلبان مورد تایید نیست.

پس از این ، جلسه فوق العاده شورای سنجش و پذیرش دانشجو با حضور محمد مهدی طهرانچی و با دو مصوبه برگزار شد که روابط عمومی دانشگاه آزاد در این خصوص به ایرنا گفت: در این جلسه توافق صورت گرفت دانشگاه آزاد فقط در رشته‌های پزشکی روند تکمیل ظرفیت را انجام دهد.

روابط عمومی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد درباره ثبت نام دانشجویان پزشکی اعلام کرد: این ثبت نام امشب به پایان می رسد. راه ثبت نام برای دانشجویان غیرپزشکی بسته بوده و تنها برای رشته‌های علوم پزشکی داوطلبان رشته تجربی امکان ثبت نام وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *