آزمون PTE چیست؟

آزمون PTE چیست و چگونه برگزار می شود؟

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در کشور استرالیا را دارند می بایست مدرک آزمون PTE را با نمره خوب دریافت کنند. آزمون(Pearson Tests of English ) آزمون سنجش زبان انگلیسی است که وضعیت زبان انگلیسی و مهارت زبانی داوطلبان را ارزیابی می کند. پذیرش تحصیلی و دریافت اپلای از همه دانشگاه های استرالیا، برخی دانشگاه های کانادا و دیگر کشورها منوط به نمره آزمون PTE منقاضیان می باشد.

آزمون PTE چیست؟

آزمون PTE در 3 قسمت ( Speaking و Writing با هم)، Listening و Reading طی یک جلسه سه ساعته برگزار می شود. سوالات آزمون به صورت چند گزینه ای، مقاله نویسی و تحلیلی طراحی شده است. آزمون PTE برای داوطلبان بین المللی در نظر گرفته شده و لهجه های انگلیسی، آمریکایی و غیر بومی را نیز در سنجش لحاظ می کند. این ازمون در 3 نوع متفاوت وجود دارد:

  • PTE General
  • PTE Academic
  • PTE young Learners

اعلام نتایج آزمون زبان PTE Academic پنج روز کاری بعد از زمان انجام آزمون است. اعتبار آزمون زبان  PTE آکادمیک 2 ساله است و همچون آزمون های آیلتس و تافل اعتبار محدودی دارد و پس از این مدت منقضی خواهد شد.

آزمون زبان PTE General در دو بخش کتبی و شفاهی برگزار می شود که بخش شفاهی توسط ممتحن محلی در کشوری که آزمون انجام شده، مورد ارزیابی قرار می گیرد. آزمون جنرال منقضی نشده و اعتبار دائمی دارد ولی برای ورود به دانشگاه های استرالیا کاربرد ندارد.

دریافت ویزای دانشجویی و اجازه ثبت نام در دانشگاه برای تحصیلات تکمیلی، منوط به دریافت نمره قابل قبول در آزمون PTE آکادمیک است.

ثبت نام آزمون PTE در ایران

آزمون زبان PTE به صورت 2 تا 4 بار در سال برگزار می شود ولی هنوز هیچ مرجعی متولی اجرای آزمون در ایران نیست. همه کسانی که می خواهند در آزمون PTE شرکت کنند می بایست در سایت اصلی pearsonpte ثبت نام کرده و کشور برگزار کننده آزمون را از لیست انتخاب کنند. به طور معمول متقاضیان ایرانی با سفر به یکی از کشورهای ترکیه، امارات، عراق یا آذربایجان در این آزمون شرکت می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *