اعزام 300 دانشجوی دکتری به فرصت‌های تحقیقاتی خارج از کشور

رئیس سازمان امور دانشجویان از اعزام 300 دانشجوی دکتری به فرصت‌های تحقیقاتی خارج از کشور خبر داد.

مجتبی صدیقی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا درباره آخرین وضعیت اعزام دانشجویان به فرصت های تحقیقاتی خارج از کشور گفت: سهمیه ای که امسال برای اعزام دانشجویان دکتری به فرصت های تحقیقاتی اعلام شد، در حال اعزام هستند.
وی در توضیح بیشتر اظهار داشت: ۶۰۰ سهمیه برای اعزام به فرصت های تحقیقاتی توزیع شد و ۲۰۰ سهمیه هم از گذشته باقی مانده بود که این ۸۰۰ نفر صرفاً فرصت اقدام دارند، به این معنا که باید از دانشگاه های خارج پذیرش و ویزا دریافت کنند.
معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: به طور طبیعی تعدادی از این دانشجویان هم موفق به اعزام نمی شوند.
صدیقی در مورد اعزام دانشجویان به فرصت های تحقیقاتی در شش ماهه دوم سال جاری تاکید کرد: گشایش جدید اعتباری برای اعزام تعداد بیشتری از دانشجویان صورت نگرفته است و همین تعداد سهمیه ذکر شده برای اعزام اقدام می کنند.
رئیس سازمان امور دانشجویان اعلام کرد در صورت دریافت اعتبار، دانشجویان بیشتری به این فرصت ها اعزام خواهند شد.
وی در مورد فرصت های تحقیقاتی خارج از کشور گفت: تعدادی از دانشجویان متقاضی دریافت فرصت های مطالعاتی خارج از کشور به دلیل مشکلات ارزی، درخواست شرکت در فرصت های داخل کشور داشتند که با این تقاضاها موافقت می شود.
به گزارش ایرنا، معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری پیش از این اعلام کرده بود که سال گذشته هزار و ۲۰۰ دانشجوی دکتری به فرصت های مطالعاتی اعزام شدند و حدود ۶۰۰ دانشجوی دیگر هم از فرصت تحقیقاتی داخل کشور استفاده کردند.
به گفته معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، در کشورهای اروپایی تعرفه فرصت‌های مطالعاتی بین ۱۲۰۰ تا ۱۳۰۰ یورو و در کشورهای آسیایی این رقم کمتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.