اعلام جزئیات پذیرش دکتری بدون آزمون 99 دانشگاه صنعتی شیراز

شرایط درخواست پذیرش دکتری بدون آزمون 99 دانشگاه صنعتی شیراز

الف) داشتن میانگین معدل کل 16 در دوره کارشناسی و میانگین معدل کل 17 در دوره کارشناسی ارشد بدون احتساب نمره پایان نامه (یا میانگین همتراز شده هر یک از دوره های مذکور طبق دستورالعمل مصوب شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی شیراز).

تبصره: دانشجویان کارشناسی ارشد که تا پایان شهریور 1399 فارغ التحصیل می شوند و میانگین معدل کل 17 در این دوره داشته باشند نیز در صورت داشتن سایر شرایط می توانند از تسهیلات این آیین نامه استفاده نمایند.

ب) بیش از دو سال از تاریخ دانش آموختگی متقاضی نگذشته باشد.

پ) کسب حداقل نمره 50 از آزمون زبان MCHE یا معادل آن در سایر آزمون های قبل از آزمون جامع دکتری (مطابق با آیین نامه دوره دکتری مصوب وزارت علوم)

ت) داشتن حداقل 7 امتیاز براساس جدول زیر:

نوع فعالیت حداقل امتیاز نحوه ارزیابی
الف- مقالات علمی پژوهشی داخلی و خارجی مرتبط با پایان نامه
ب- گواهی ثبت اختراع مورد تایید سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران
ج- برگزیدگی در جشنواره های علمی معتبر بین المللی خوارزمی، فارابی، رازی و ابن سینا
7 – هر مقاله تا 7 امتیاز
-گواهی ثبت اختراع بین المللی تا 7 و داخلی تا 5
امتیاز
– برگزیدگی داخلی تا 3 و بین المللی تا 7 امتیاز

 

تذکر مهم:

دانشجویان کارشناسی ارشد نیمسال چهارم (ورودی مهرماه 97) منحصرا دانشگاه های ذکر شده در جدول زیر نیازی به داشتن مقاله مجله نخواهند داشت و با داشتن شرایط ذکر شده در جدول ذیل و سایر شرایط در فراخوان اولیه می توانند نسبت به ثبت نام اقدام فرمایند. لازم به ذکر است این دانشجویان در نیمسال آخر به غیر از پایان نامه نباید درس دیگری داشته باشند.

فارغ التحصیلان دانشگاه های:
اصفهان، تبریز، تربیت مدرس، تهران، شهید بهشتی، شیراز، فردوسی مشهد، صنعتی اصفهان، صنعتی امیرکبیر، خواجه نصیرالدین طوسی، صنعتی شریف،علامه طباطبائی، علم و صنعت ایران
شرایط جایگزین مقاله مجله:
معدل کارشناسی
حداقل 16
معدل کارشناسی ارشد بدون احتساب نمره پایان نامه حداقل 17
فارغ التحصیلان دانشگاه های:
ارومیه، الزهرا (س) بوعلی سینا، بیرجند، خوارزمی، رازی کرمانشاه، زنجان، سمنان، سیستان و بلوچستان، باهنر کرمان، شهید چمران اهواز، کاشان، گیلان، مازندران، یزد، سهند تبریز، صنعتی بابل، صنعتی شیراز، صنعتی شاهرود
شرایط جایگزین مقاله مجله:
معدل کارشناسی
حداقل 17
معدل کارشناسی ارشد بدون احتساب نمره پایان نامه حداقل 18

 

نحوه ثبت نام دکتری بدون کنکور دانشگاه صنعتی شیراز

متقاضیان تا شنبه مورخ 99/03/10 باید به صورت اینترنتی ثبت نام و مدارک را در سامانه بارگذاری نمایند. پس از آن سیستم غیرفعال شده و این مدت به هیچ وجه قابل تمدید نخواهد بود. لازم به ذکر است در زمان ثبت نام می بایست مبلغ 1/000/000 ریال (صد هزارتومان) به حساب مندرج در صفحه ثبت نام اینترنتی به عنوان هزینه ثبت نام واریز گردد.

تذکر مهم: قابل توجه متقاضیان محترم، وجه پرداختی به هیچ وجه مسترد نخواهد شد.

مدارک لازم برای ثبت نام اینترنتی دکتری بدون آزمون

تمامی مدارک زیر به جز توصیه نامه محرمانه از اساتید باید با فرمت “jpg” اسکن و حداکثر با حجم 3000 کیلو بایت در یک فایل “rar یا zip” با عنوان نام خانوادگی متقاضی بصورت لاتین در محل هایی که در نظر گرفته شده است، بارگذاری گردد.

1- تصویر کارت ملی (پشت و رو)

2- تصویر شناسنامه(صفحه اول)

3- تصویر گواهی کارشناسی و کارشناسی ارشد که معدل کل داوطلب در آنها ذکر شده باشد.

تبصره 1: دانشجویان نیمسال آخر دوره کارشناسی ارشد باید گواهی اشتغال به تحصیل و نیز تأئیدیه اتمام دوره،حداکثر تا پایان شهریور ماه 1399 (فرم شماره 1مندرج در ضمیمه این اطلاعیه) را ضمیمه نمایند.

4- تکمیل و امضای فرم 2 مندرج در ضمیمه این اطلاعیه.

5- تصویر کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا معافیت یا دفترچه آماده به خدمت معتبر و بدون غیبت که تاریخ اعزام بعد از تاریخ پذیرش داشته باشند (برای داوطلبان مرد).

تبصره 2: داوطلبان در حال انجام خدمت وظیفه می بایست از یگان محل خدمت خود گواهی معتبر دال براتمام خدمت وظیفه عمومی یا ترخیص،حداکثر تا پایان شهریور ماه 1399 ارائه نمایند.

6- گواهی و مستندات سوابق آموزشی (شامل نمرات مقاطع مختلف تحصیلی و گواهی تدریس) و پژوهشی (شامل صفحه اول مقاله های کنفرانس، مجله و سایر فعالیتهای پژوهشی).

7- ارائه حداقل دو توصیه نامه از اساتید دوره کارشناسی ارشد.

تذکر 1: لازم به ذکر است در صورتیکه متقاضی قصد ثبت نام در چند گرایش را دارد می بایست مستقلاً در هر گرایش ثبت نام نماید.

داشتن موارد زیر در پذیرش دانشجویان امتیاز محسوب می گردد:

1- تالیف یا ترجمه کتاب مرتبط با رشته تحصیلی؛

2- برگزیدگی در جشنواره های علمی معتبر بین المللی (خوارزمی، فارابی، رازی و ابن سینا) مرتبط با رشته درخواستی داوطلب.

3- برگزیدگی المپیادهای علمی دانشجوئی معتبرمرتبط با رشته درخواستی داوطلب.

4- داشتن مدرک زبان معتبر.

تذکر 2: به مدارک ناقص ترتیب اثر داده نمی شود.

2- پذیرش نهایی دانش آموختگان منوط به تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری (سازمان سنجش آموزش کشور) خواهد بود.

3- در روز مصاحبه داوطلب می بایست اصل تمام مدارک فوق به همراه حداقل دو عدد توصیه نامه علمی محرمانه از اساتید دوره کارشناسی ارشد (لزوماً یک عدد از استاد راهنما) و همچنین مقالات پذیرفته یا چاپ شده بصورت کامل همراه با گواهی پذیرش،در قالب صحافی فنری، تهیه کرده و مشخصات فردی از قبیل نام و نام خانوادگی، نام پدر، کد ملی، رشته تحصیلی، معدل دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد، دانشگاه محل تحصیل در دو مقطع و نیز رشته انتخابی دوره دکتری را بر روی جلد نصب و به کمیته مربوطه تحویل دهد.

تذکر مهم:

نظر به شرایط پیش آمده در کشور و تعطیلی دانشگاه ها و مراکز آموزشی آن دسته از دانشجویان که موفق به تایید مدارک موردنیاز از طریق سیستمی در دانشگاه محل تحصیل خود نشوند، حداکثر تا زمان مصاحبه فرصت دارند مدارک را تهیه و تحویل نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.