اعلام نحوه پذیرش دکتری پژوهش‌ محور در سال ۹۷

۲۰ درصد از نمره نهایی جهت پذیرش داوطلبان دوره دکتری تخصصی پژوهش‌محور در سال ۱۳۹۷ به تهیه طرح‌واره اختصاص خواهد داشت.

بنا بر اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، سنجش و پذیرش برای دوره دکتری ناپیوسته پژوهش محور بر اساس معیارهای زیر صورت میگیرد:

۱ـ آزمون متمرکز (۳۰ درصد)

۲ـ سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری (۲۰ درصد)

۳ـ مصاحبه علمی و بخش عملی (۳۰ درصد)

۴ـ تهیه طرحواره (۲۰ درصد)

اجرای مرحله اول (آزمون متمرکز) توسط سازمان سنجش آموزش کشور و امتیاز مربوط به سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری، مصاحبه علمی و … توسط دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی پذیرنده دانشجو انجام خواهد شد.

2 نظر

 1. دکترای پژوهش محور منو راهنمایی بفرمائید.
  منظور از طرح واره چیست؟ یعنی باید رفته باشیم با یه شرکت صحبت کرده باشیم و یه طرح صنعتی و قابل تجاری شدن ریخته باشیم یا نه فقط یه طرح معمولی به استاد راهنما میدیم و اگه خوشش اومد ما رو به عنوان دانشجو میگیریم و شروع میکنیم؟
  با چه رتبه ای میشه قبول شد؟
  ارزشی داره که به رشته های پژوهش محور بریم؟ یعنی میشه هئیت علمی شد و در دانشگاه تدریس کرد؟
  من علاقمند به رشته فارماکوگنوزی یکی از تخصص های داروسازی هستم و ظرفیت پارسال رو ک نگاه کردم نوشته بود 5 نفر پژوهش محور میگیرن، من دو مقاله با ایمپکت 4.2 و 2.3 دارم که اسمم اوله با توجه به اینکه یکی از شرایط دکترای پژوهش محور داشتن دو مقاله آی اس آی است ک مسئول مقاله باشیم یا اسم اول باشد.
  ممنونم

  • بله دقیقا. البته نه لزوما با یک شرکت. مهم این است که شما یک پروپوزال آماده داشته باشید. اگر با شرکتی برای صنعتی شدنش به توافق رسیده باشید که خب اساتید به شدت به این موضوع علاقمند هستند و شما را در اولویت پذیرش قرار میدهند. اما اگر این چنین نیست نگران نباشید چرا که تقریبا کسی نمیتواند چنین شرایطی را تامین کند. شرایط رزومه پژوهشی شما قابل قبول است. پس توکل بر خدا کنید و ان شا الله پذیرفته خواهید شد
   پی اچ دی یار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *