الزام دانشگاه ها به ثبت نام همه پذیرفته شدگان آزمون دکتری 99

با توجه به حکم دیوان عدالت اداری، تمام دانشگاه‌ها موظف به ثبت نام تمامی پذیرفته شدگان کنکور دکتری سال ۱۳۹۹ شدند.

معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در ادامه درباره اعتراض برخی دانشجویان دکتری پذیرفته شده در کنکور و عدم ثبت نام آن‌ها در دانشگاه‌ها، تاکید کرد: امسال با توجه به حکم دیوان عدالت اداری تمام دانشگاه‌ها موظف به ثبت نام تمام دانشجویانی هستند که در کنکور پذیرفته شده و توسط سازمان سنجش آموزش کشور به عنوان پذیرفته شده نهایی به دانشگاه‌ها معرفی شده اند.

خاکی صدیق در ادامه توضیح داد: تاکنون گزارش و شکایتی از ثبت نام نشدن برخی از دانشجویان دکتری توسط دانشگاه‌ها به وزارت علوم ارسال نشده است.

او در پایان تاکید کرد: در مجموع تمام دانشجویان پذیرفته شده باید مطابق قانون پذیرفته شوند و علی‌رغم انتقادات موجود به این شیوه پذیرش، قانون باید اجرایی شود.

گفتنی است؛ نتایج نهایی پذیرفته شدگان در مقطع دکتری ناپیوسته برای ورود به دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی سال ۱۳۹۹، اول آبان بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفت. پذیرفته شدگان در دوره‌های دکتری دانشگاه‌های دولتی، پیام نور، غیر انتفاعی و پردیس‌های خود گردان برای ثبت نام باید از ۶ آبان با به همراه داشتن مدارک لازم به دانشگاه و موسسه محل قبولی مراجعه کنند، اما برخی از قبولی‌های دکتری تخصصی کنکور ۹۹ در موعد مقرر در دانشگاه‌ها ثبت نام نشدند. بعضی از داوطلبان دکتری که در دانشگاه‌های پذیرش شده اند اعلام کرده اند که دانشگاه از ثبت نام آن‌ها ممانعت به عمل آورده است.

فاطمه زرین آمیزی سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور به خبرنگار حوزه دانشگاهی گفت: عدم ثبت نام برخی دانشگاه‌ها از داوطلبان دکتری ۹۹ برای تعداد انگشت شماری از دانشجویان اتفاق افتاده است.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور بیان کرد: سازمان سنجش با ارسال نامه‌ای به دانشگاه‌های مورد نظر اعلام کرده است که ثبت نام داوطلبان معرفی شده از طرف سازمان برای همه دانشگاه‌ها لازم‌الاجراست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.