انتشار کلید آزمون دکتری پزشکی آزاد ۹۸

کلید اولیه آزمون دکتری پزشکی سال ۹۸ از سوی مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور منتشر شد.

به گزارش ایرنا، برگزاری آزمون دکتری تخصصی علوم پایه پزشکی و بهداشت، دندانپزشکی و داروسازی سال ۹۸ دیروز جمعه ۳۱ خردادماه در ۴۳ مجموعه و رشته ادامه یافت.

کلید اولیه این آزمون ساعت ۱۸ به بعد روز اول تیر ماه ۹۸ منتشر می شود و مهلت ارسال اعتراض به سوالات آزمون تنها به صورت اینترنتی در روزهای اول تا چهارم تیرماه است. کلید نهایی نیز ساعت ۱۸ به بعد روز ۱۵ تیر ۹۸ اعلام می شود.

رقابت در آزمون دکتری تخصصی و دکتری پژوهشی علوم پایه پزشکی و بهداشت، دندانپزشکی و داروسازی سال ۹۸ در ۶۴ رشته علوم پایه پزشکی و بهداشت، ۲ رشته دندانپزشکی و ۱۳ رشته داروسازی با برگزاری آزمون در ۴۳ مجموعه و رشته دیگر در جمعه ۳۱ خردادماه ادامه یافت.

تعداد ۹ هزار و ۲۲۰ نفر در آزمون دکتری تخصصی علوم پایه پزشکی و بهداشت، دندانپزشکی و داروسازی سال ۹۸ ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد ۶ هزار و ۱۲۱ داوطلب زن و ۳ هزار و ۹۹ داوطلب مرد بودند و با توجه به نقص مدرک حدود ۳ هزار نفر نتوانستند در آزمون شرکت کنند.

زمان آزمون دکتری تخصصی (Ph.D) گروه علوم پزشکی سال ۹۸ به منظور کمک به متقاضیان شرکت در آزمون دکتری تخصصی ساکن در مناطق درگیر با سیل اخیر از ۱۲ و ۱۳ اردیبهشت به ۳۰ و ۳۱ خرداد ماه سال جاری تغییر یافت.

آزمون دکتری تخصصی و دکتری پژوهشی رشته های علوم پایه، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندانپزشکی سال تحصیلی ۹۹-۹۸ در حوزه‌های امتحانی مناطق ده گانه آمایشی در شهرهای تهران (۲ حوزه امتحانی)، تبریز، اصفهان، شیراز، مشهد، اهواز، کرمان، زنجان، ساری و کرمانشاه برگزار می‌شود.

در آزمون دیروز جمعه ۳۱ خرداد ۹۸ داوطلبان در رشته های مجموعه ۲: بهداشت باروری، مامایی، مجموعه ۳: روانشناسی بالینی، روانشناسی نظامی، ایمنی شناسی پزشکی، آینده پژوهی سلامت، مهندسی بافت، ارگونومی، بیولوژی تولید مثل، علوم اعصاب، سلامت و رفاه اجتماعی، مددکاری اجتماعی، بهداشت محیط، بهداشت حرفه‌ای، حشره شناسی پزشکی، ویروس شناسی پزشکی، شنوایی شناسی، گفتار درمانی، اعضای مصنوعی و وسایل کمکی، فیزیوتراپی، کاردرمانی، آموزش بهداشت و ارتقا سلامت، آموزش پزشکی، اپیدمیولوژی، آمار زیستی، مهندسی پزشکی (بیوالکتریک)، بینایی سنجی، سیاست‌های غذا و تغذیه، کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی، علوم بیومدیکال مقایسه‌ای، مواد دندانی و مجمموعه رشته‌های داروسازی شرکت کردند.

نتایج اولیه آزمون دکتری تخصصی علوم پایه پزشکی و بهداشت، دندانپزشکی و داروسازی سال ۹۸ در ۲۶ تیر منتشر می شود و انتخاب رشته / محل توسط داوطلبان مجاز روزهای ۲۶ تا ۳۰ تیر ۹۸ انجام می گیرد.

اسامی داوطلبان واجد شرایط برای مصاحبه هفته سوم مرداد اعلام شده و مصاحبه هفته چهارم مرداد تا نیمه اول شهریور انجام می شود.

نتایج نهایی آزمون دکتری تخصصی علوم پایه پزشکی و بهداشت، دندانپزشکی و داروسازی سال ۹۸ در هفته آخر شهریور منتشر می شود و ثبت نام دانشگاه ها در هفته آخر شهریور انجام می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *