روانشناسی
روانشناسی

برگزاری دومین آزمون آزمایشی الکترونیک دکتری پزشکی ۹۹ در ۹ فروردین

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی از آغاز دومین آزمون آزمایشی الکترونیک دکتری تخصصی و پژوهشی رشته های علوم پزشکی در ۹ فروردین ماه ۹۹ خبر داد.

دکتر آبتین حیدرزاده در گفتگو با مهر افزود: با توجه به اینکه آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی (Ph.D) رشته های علوم پزشکی سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ برای اولین بار به شیوه الکترونیک برگزار می شود به همین منظور و برای آشنایی هر چه بیشتر داوطلبان با نرم افزار آزمون، آزمون آزمایشی الکترونیک برای داوطلبان برگزار می شود.

وی افزود: اولین آزمون آزمایشی در اسفندماه ۹۸ برگزار شد و دومین دوره آزمون آزمایشی در ۹ فروردین ماه ۹۹ برگزار می شود و با توجه به شرایط موجود زمان بیشتری برای داوطلبان اختصاص می یابد تا بتواند به راحتی این آزمون را طی کنند.

به گزارش مهر، داوطلبان برای شرکت در این آزمون آزمایشی از طریق سایت epmp.ir و از هر سیستم تحت ویندوز به نرم افزار آزمون آزمایشی الکترونیک دسترسی پیدا کنند و از منزل، دانشگاه، کافی نت و … با استفاده از رایانه (یا لپ تاپ) به نرم افزار آزمون دسترسی داشته باشند.

بازه زمانی مجاز برای ورود به سامانه از شنبه ۹ فروردین ۹۹ فعال می شود. شماره ملی هر داوطلب (صرفاً کد ملی ثبت شده در فرم ثبت نام) به عنوان نام کاربری و رمز عبور در سامانه آزمون خواهد بود.

به منظور شبیه سازی محیط آزمون، برای آزمون آزمایشی مدت زمان در نظر گرفته شده است که به محض ورود داوطلب به محیط نرم افزار فعال خواهد شد. لذا داوطلبان در زمان استفاده از نرم افزار به این نکته توجه داشته باشند. (۱۵ دقیقه برای بخش تخصصی و ۳۰ دقیقه برای بخش استعداد تحصیلی)

آزمون هر داوطلب دارای دو بخش تخصصی و استعداد تحصیلی است که دارای مدت زمان مجزا از یکدیگر هستند و زمان هیچ کدام قابل تخصیص به دیگری نیست. داوطلبان توجه داشته باشند که در آزمون اصلی نیز به همین شکل خواهد بود.

داوطلب مجاز است با هر یک از دو بخش آزمون (تخصصی یا استعداد تحصیلی) که بخواهد آزمون خود را آغاز کند و پس از پایان زمان هر بخش، داوطلب بخش دیگر آزمون را شروع می کند.

شرکت در آزمون های آزمایشی اجباری نیست و نتایج آن در هیچ مرحله ای از آزمون اصلی تأثیرگذار نخواهد بود.

  1. آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی (Ph.D) رشته های علوم پایه پزشکی، بهداشت، داروسازی و دندانپزشکی سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ در روزهای ۲۱، ۲۲ و ۲۳ خردادماه ۱۳۹۹ برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.