برگزاری غیرحضوری آزمون جامع دکتری دانشگاه آزاد فقط در مناطق قرمز و نارنجی

بر اساس شیوه‌نامه اجرایی آزمون جامع دوره دکتری تخصصی غیرپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در نیمسال اول سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰، آزمون تنها در مناطق قرمز و نارنجی به صورت غیرحضوری برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری آنا از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، «شیوه‌نامه اجرایی آزمون جامع دوره دکتری تخصصی (غیرپزشکی) در نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹» از سوی دکتر جواد علمائی معاون علوم، مهندسی و کشاورزی و حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عبدالحسین خسروپناه معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی به رؤسای دانشگاه آزاد اسلامی استان‌ها ابلاغ شد.

این شیوه‌نامه به منظور بهبود کیفیت اجرای ارزیابی جامع دوره دکتری تخصصی و جلوگیری از تضییع حقوق دانشجویان و در راستای حفظ کیفیت برگزاری آزمون با رعایت مصوبات ستاد ملی کرونا و در راستای حفظ سلامتی دانشجویان دوره دکتری تخصصی ابلاغ شده است.

در این شیوه‌نامه آمده است: بخش کتبی (طرح سؤال) آزمون جامع در تمامی رشته‌ها، منطقه‌ای بوده و برگزاری آن به‌صورت حضوری است. ضرورت دارد کمیته برگزاری آزمون جامع با محوریت استان معین در هر منطقه تشکیل شود تا هماهنگی لازم در زمینه برنامه‌ریزی و برگزاری را به عمل آورند. ارزیابی کتبی در واحد مرکز استان یا سایر واحدهای استان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حضور تعداد مراجعان حداکثر ۳۰ نفر در هر محل متناسب با امکانات واحدهای دانشگاهی در هر مقطع زمانی صبح و بعدازظهر برگزار شود. در مناطق قرمز و نارنجی، ارزیابی کتبی در تمام رشته‌ها می‌تواند به‌صورت غیرحضوری (با استفاده از سامانه اعلام شده از سوی مرکز فناوری دانشگاه) برگزار شود.

براساس بندهای این شیوه‌نامه؛ دانشجویانی که با توجه به وضعیت شهر محل تحصیل آن‌ها ملزم به شرکت در آزمون جامع به‌صورت حضوری هستند، می‌توانند نزدیک‌ترین واحد دانشگاهی به محل سکونت خود را به‌عنوان محل برگزاری آزمون کتبی ارزیابی جامع انتخاب کرده و مراتب را به واحد دانشگاهی مبدأ اعلام کنند. واحدهای دانشگاهی مبدأ و مقصد ضرورت دارد که هماهنگی لازم را به عمل آورند. واحدهای مقصد باید ضمن تنظیم صورت‌جلسه و تهیه رونوشت از پاسخنامه‌ها، در اسرع وقت نسبت به ارسال اصل پاسخنامه‌ها به واحدهای دانشگاهی مبدأ اقدام کنند.

در بخش پایانی این شیوه‌نامه آمده است: بخش شفاهی آزمون جامع به‌صورت غیرحضوری و از طریق سامانه «دان» یا دیگر سامانه‌های آموزشی واحدهای دانشگاهی برگزار می‌شود. در این خصوص ذخیره فایل بخش شفاهی ارزیابی جامع ضروری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.