برگزاری غیرحضوری آزمون جامع دکتری دانشگاه آزاد

بر اساس «شیوه‌نامه اجرایی آزمون جامع دوره دکتری تخصصی (غیرپزشکی) در نیمسال اول سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰»، برگزاری آزمون جامع دکتری دانشگاه آزاد از ۲۷ دی ماه آغاز خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری آنا از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، «شیوه‌نامه اجرایی آزمون جامع دوره دکتری تخصصی (غیرپزشکی) در نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹» از سوی جواد علمائی معاون علوم، مهندسی و کشاورزی و حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبدالحسین خسروپناه معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ شد.

زمان برگزاری آزمون جامع دکتری دانشگاه آزاد

بر اساس این شیوه‌نامه؛ آزمون جامع (کتبی و شفاهی) در تمامی رشته‌ها به‌صورت غیرحضوری از تاریخ ۲۷ دی‌ماه تا ۹ بهمن‌ماه برگزار می‌شود.

نحوه برگزاری امتحان جامع دکتری آزاد

بخش کتبی آزمون جامع از طریق سامانه آموزشی که از سوی مرکز فناوری اطلاعات و شبکه علمی دانشگاه اعلام خواهد شد، به‌صورت منطقه‌ای برگزار می‌شود و سؤالات آزمون جامع در هر رشته/ منطقه به‌صورت یکسان است. بخش شفاهی آزمون جامع با رعایت ضوابط و مقررات آموزشی، هماهنگی مدیر گروه و آموزش ذی‌ربط، توسط واحد دانشگاهی مجری دوره برگزار می‌شود. در این خصوص ذخیره فایل بخش شفاهی ارزیابی جامع ضروری است.

آزمون جامع در هر یک از مناطق به شرح جدول زیر است. برنامه‌ریزی (طرح سؤال و زمان برگزاری)، نظارت و اجرا با هماهنگی بین استان‌های مختلف برعهده هر منطقه است و آزمون جامع در واحد ویژه علوم و تحقیقات در قالب یک منطقه و به‌صورت مستقل برگزار می‌شود.

منطقه نام استان منطقه نام استان / واحد
۱ تهران ۶ اصفهان، یزد، چهارمحال و بختیاری
۲ گیلان، مازندران، گلستان، سمنان ۷ فارس، کهگیلویه و بویراحمد، کرمان، هرمزگان
۳ اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان ۸ خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان
۴ همدان، مرکزی، قزوین، البرز، قم ۹ خوزستان، بوشهر، ایلام
۵ کردستان، کرمانشاه، لرستان ۱۰ علوم و تحقیقات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *