تغییر نحوه دفاع از رساله دکتری در دانشگاه آزاد

معاون دانشگاه آزاد گفت: از این پس دانشجویان دکتری تخصصی ملزم به ارائه پیش دفاع هستند و پس از تأیید کمیته بررسی کفایت علمی، دانشجویان در واحد محل تحصیل خود از رساله دفاع می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه آزاد، جواد علمایی در نوزدهمین جلسه هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان غربی با بیان اینکه بودجه دانشگاه آزاد اسلامی برخلاف دانشگاه های دولتی از طریق شهریه و منابع غیرشهریه ای تأمین می شود، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی به دنبال افزایش درآمدهای غیرشهریه ای است و این مهم را در تمامی استان ها با توجه به ظرفیت موجود پیگیری می کند.

وی با اشاره به استانی شدن اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی و اجرای طرح تعاون استانی، تصریح کرد: به دلیل وجود برخی از موانع در مسیر اخذ مجوز برای رشته هایی که هیأت علمی ندارند، طبق مذاکرات صورت گرفته با وزارت علوم، اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی از این پس استانی می شوند.

معاون علوم، مهندسی و کشاوزی دانشگاه آزاد اسلامی به شیوع ویروس منحوس کرونا و تعطیلی دانشگاه ها اشاره و تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی از بدو تعطیلی دانشگاه ها با برگزاری آموزش مجازی پیشتاز در زمینه آموزش نوین بوده و با برنامه ریزی های صورت گرفته در سال تحصیلی جدید، این موضوع با جدیت بیشتری پیگیری می شود.

معاون علوم، مهندسی و کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی افزود: آموزش مجازی به دو صورت آفلاین با تدریس استاد مربوطه و برگزاری آنلاین کلاس مباحثه پیگیری می شود که انقلابی در زمینه آموزش مجازی ایجاد می کند.

وی همچنین با اشاره به تأکید دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مبنی بر حفظ کیفیت آموزش در این دانشگاه، گفت: آزمون جامع دکتری تخصصی در ترم جاری با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی در مراکز استان ها به صورت حضوری در حال برگزاری است.

علمائی با بیان اینکه نحوه دفاع از رساله در مقطع دکتری تغییر پیدا می کند، گفت: از این پس دانشجویان دکتری تخصصی ملزم به ارائه پیش دفاع هستند و پس از تأیید کمیته بررسی کفایت علمی، دانشجویان در واحد محل تحصیل خود از رساله دفاع می کنند.

معاون علوم، مهندسی و کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی، در مسیر مورد نظر مقام معظم رهبری حرکت می‌کند و در این راستا از هیچ تلاشی دریغ نمی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *