ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان نهایی آزمون دکتری تخصصی گروه پزشکی آغاز شد

نتایج نهایی آزمون ورودی دوره‌های دکتری تخصصی «Ph.D» و دکتری پژوهشی رشته‌های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندانپزشکی سال تحصیلی ۹۸-۹۹ دوشنبه ۲۵ شهریورماه ۹۸ در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی اعلام شد.

کلیه پذیرفته شدگان میبایست جهت ثبت‌نام با همراه داشتن مدارک مورد نیاز از۲۶ شهریورماه ۹۸ به اداره آموزش دانشگاه محل قبولی یا سایت دانشگاه مربوطه مراجعه کنند.

کسانی که به هر دلیل ثبت نام نکنند و یا پس از ثبت نام در دانشگاه انصراف دهند به مدت یک سال از شرکت در آزمون دکتری تخصصی «Ph.D» محروم خواهند شد. این محرومیت شامل پذیرفته شدگان با پرداخت شهریه «بین الملل سابق و آزاد اسلامی» نمی‌شود.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت‌‍نام شامل شش قطعه عکس ۳×۴، اصل و کپی شناسنامه «۲ سری از تمام صفحات»، اصل و کپی کارت ملی، اصل و کپی دانشنامه و ریز نمرات کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه‌ای که نشان دهنده فراغت از تحصیل خواهد بود، است. دانشجویان ترم آخر باید مدارک نشان دهنده فراغت از تحصیل خود را تا ۳۱ شهریور ماه ۹۸  ارائه دهند.

همچنین اصل و کپی مدرک نشان دهنده وضعیت نظام وظیفه، مدرک زبان، موافقتنامه بدون قید و شرط برای ادامه تحصیل از بالاترین مقام مسئول اداری و گواهی مرخصی بدون حقوق سالیانه برای مربیان رسمی، حکم استخدام رسمی قطعی «جهت استفاده کنندگان از سهمیه مازاد مربیان رسمی»، گواهی وضعیت طرح نیروی انسانی«اتمام طرح نیروی انسانی، معافیت یا ترخیص از طرح نیروی انسانی» از دیگر مدارک ثبت‌نام است.

پذیرفته شدگانی که از سهمیه استفاده کرده‌اند باید مدارک نشان دهنده وضعیت سهمیه، جهت استفاده از سهمیه رزمندگان، ایثارگران، همسر و فرزند شاهد، آزاده، همسر و فرزند آزاده، جانبازان، فرزند و همسر جانباز، فرزند و همسر مفقودالاثر «کارت رزمندگی یا ایثارگری، نامه ستاد شاهد» را ارائه دهند.

از تمامی پذیرفته شدگان آزمون دوره دکتری تخصصی «Ph.D» و دکتری پژوهشی که سند تعهد محضری به محل اشتغال خود ندارند و یا بورسیه وزارت بهداشت و سازمان‌های دیگر نیستند «به غیر از دانشگاه‌های شهریه پرداز و آزاد اسلامی» تعهد محضری اخذ خواهد شد.

در رشته‌هایی که دانشجو بصورت مشترک بین دو دانشگاه پذیرش می‌شود فرد پذیرفته شده دانشجوی دانشگاه مبدأ «اول» خواهد بود «پذیرفته شدگان باید جهت ثبت‌نام به دانشگاه مبدأ مراجعه کنند». دانشجو باید آمادگی داشته باشد تا تمام یا قسمتی از دوره آموزشی یا پژوهشی خود را در هر محلی که دانشگاه مبدأ تعیین می‌کند بگذراند.

دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی، اصفهان، ایران، قزوین و شیراز متذکر شده اند که لازم است داوطلبان برای کسب اطلاع از جزئیات ثبت‌نام به سایت اینترنتی این دانشگاه‌ها مراجعه کنند.

کارنامه برای مردودین حاوی نمره خام درس به درصد، نمره تراز درس به درصد، نمره کتبی، نمره آخرین فرد دعوت شده به مصاحبه، رتبه در سهمیه و رتبه در کل و برای پذیرفته‌شدگان مرحله اول علاوه بر این موارد نمره مصاحبه، نمره نهایی و همچنین رتبه داوطلب و رتبه آخرین فرد پذیرفته شده در سهمیه آزاد در هر انتخاب خواهد بود.

لازم به ذکراست، اسامی رتبه‌های برتر اول تا سوم هر رشته نیمه دوم آبان ماه به دفاتر استعداد درخشان و معاونت‌های آموزشی دانشگاه‌های مربوطه ارسال خواهد شد؛ لذا متقاضیان استفاده از مزایای رتبه‌های برتر می‌توانند از نیمه آبان ماه به بعد به واحد‌های دانشگاهی مراجعه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.