رضایت ۸۵ درصد داوطلبان کنکور دکتری ۹۹ از رعایت اصول بهداشتی

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: براساس نتایج دومین نظرسنجی این سازمان از داوطلبان کنکور دکتری ۸۵.۱ درصد از داوطلبان درباره اصول بهداشتی رعایت شده در حوزه آزمون‌ها ابراز رضایت کردند.

 

فاطمه زرین آمیزی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا، از مشخص شدن نتیجه دومین نظرسنجی این سازمان از داوطلبان کنکور دکتری ۹۹ خبر داد.

وی اظهار داشت: سازمان سنجش آموزش کشور هر سال یک نظرسنجی از داوطلبان شرکت کننده در کنکور دکتری به عمل می آورد که نتیجه نظرسنجی امسال وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ۱۱ مردادماه در اختیار ستاد ملی مقابله با کرونا قرار داد.

وی با تشریح نتیجه این نظرسنجی که در سایت سازمان سنجش آموزش کشور بعد از برگزاری کنکور دکتری منتشر شد، گفت: بر اساس این نظرسنجی، ۸۰ درصد داوطلبان از برگزاری این کنکور و اجرای پروتکل های بهداشتی آن ابراز رضایت کرده بودند.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور همچنین درباره دومین نظرسنجی که از شنبه ۱۱ مردادماه در قالب پیامک برای داوطلبان ارسال شد، عنوان کرد: این پیامک در مورد پروتکل های بهداشتی و فاصله صندلی از داوطلبان سه سوال پرسید.

زرین آمیزی درباره نتیجه این نظرسنجی، خاطرنشان کرد: در این نظرسنجی، ۸۵.۱ درصد داوطلبان درباره اصول بهداشتی رعایت شده در حوزه آزمون ابراز رضایت کردند و ۱۴.۹ درصد راضی نبودند.

وی درباره پاسخ داوطلبان به دومین سوال، گفت: در مورد این سوال، ۸۰ درصد از داوطلبان فاصله اجتماعی را مطلوب دانستند و راضی بودند.

وی درباره الزامات بهداشتی توسط عوامل اجرایی به عنوان سومین سوال، یادآور شد: ۸۹ درصد داوطلبان از الزامات بهداشتی توسط عوامل اجرایی راضی بودند و ۱۱ درصد عدم رضایت اعلام کردند.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد که در این نظرسنجی ۵۵ هزار داوطلب کنکور دکتری شرکت کردند.

به گزارش ایرنا، در کنکور دکتری ۹۹ تعداد ۱۷۹ هزار و ۷۰۴ نفر ثبت نام کرده بودند که از این تعداد ۱۵۰ هزار کارت ورود به جلسه دریافت کردند. آمار دقیق غائبان این آزمون بعد از پایان فرایند قرائت پاسخنامه ها منتشر می شود.

این آزمون روز پنجشنبه ۹ مردادماه در ۶۰ شهرستان کشور برگزار شد و وزارت بهداشت به کلیت برگزاری این آزمون و اجرای پروتکل های بهداشتی نمره ۱۵ تا ۱۶ داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *