شرکت در آزمون دکتری

زمان برگزاری آزمون دکتری 99

آزمون ورودی دوره دکتری (نیمه متمرکز Ph.D) سال 1399 برای پذیرش در دوره های روزانه، نوبت دوم، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیام نور، دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و پردیس خودگردان دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی امسال برگزار خواهد شد. طبق اعلام سازمان محترم سنجش :

زمان اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری 99

کارنامه حاوی نتایج اولیه آزمون برای داوطلبان دکتری اواخر فروردین ماه 98 منتشر می شود.

نحوه پذیرش از طریق آزمون دکتری

در پذیرش از طریق آزمون دکتری دانشگاه‌های سراسری، داوطلبان پس از ثبت‌نام در کنکور، در آزمون کتبی شرکت می‌کنند. آزمون کتبی شامل دروس تخصصی در سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد و دروس عمومی (متشکل از زبان عمومی و استعداد تحصیلی) است.

عناوین دروس امتحانی تخصصی هر رشته در دفترچه ثبت نام دکتری 99 درج شده است. ضرایب این دروس در سال‌های اخیر تغییراتی داشته است، اما در آزمون دکتری سال 99 همانند آزمون چهار سال گذشته، ضریب ۴ برای دروس تخصصی و ضریب ۱ برای هر یک از دروس عمومی درنظر گرفته شده است.

انتشار کارت ورود به جلسه آزمون دکتری 99

داوطلبان آزمون دکتری 99 برای حضور در آزمون میبایست کارت ورود به جلسه آزمون دکتری را همراه خود داشته باشند، بر اساس برنامه زمانی پیش بینی شده کارت شرکت و برگه راهنمای آزمون ورودی دکتری نیمه متمرکز سال 99 از اواخر بهمن ماه بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد و همه داوطلبان تا ساعت 24 روز پنج‌شنبه 1 اسفند 98 مهلت دارند با مراجعه به سایت سازمان سنجش و آموزش کشور نسبت به دریافت پرینت کارت شرکت در آزمون و برگه راهنما اقدام کنند. و داوطلبان با یکی از 4 روش زیر می توانند کارت را دریافت نمایند:

• شماره پرونده و کدملی داوطلب

• شماره پرونده و شماره داوطلبی

• شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام

• شماره پرونده و شماره سریال ثبت نام

برای دریافت کارت ورود به جلسه وارد کردن شماره پرونده الزامی می باشد و روش دیگری برای دریافت کارت وجود ندارد ولی ممکن است بعضی از داوطلبان شماره پرونده یا سایر اطلاعات لازم برای دریافت کارت را فراموش کرده باشند، که این دسته از داوطلبان می توانند از منوی سمت چپ سایت سنجش، بر روی گزینه سیستم پاسخگویی کلیک نمایند و در خواست مبنی بر دریافت شماره پرونده یا سایر اطلاعات، مطرح نمایند.

برنامه زمان بندی آزمون دکتری

اجرای مرحله اول (آزمون متمرکز) توسط سازمان سنجش آموزش کشور و امتیاز مربوط به سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری، مصاحبه علمی توسط دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی پذیرنده دانشجو انجام خواهد شد.

بر اساس مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی مواد آزمون متمرکز دکتری (Ph.D) سال 1399 به شرح زیر خواهد بود:

1- آزمون زبان با ضریب (1)

2- آزمون استعداد تحصیلی با ضریب (1)

3- آزمون دروس تخصصی در سطح کارشناسی یا کارشناسی ارشد با ضریب (4)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *