معطل ماندن آیین نامه حمایت از دانشجویان دکتری

عقب ماندگی در دانش آموختگان مقطع دکتری

نماینده مردم بندر ماهشهر، امیدیه، هندیجان در مجلس گفت، سیستم آموزشی در کشور ما به قدری عقب مانده است که میتوان از عقب ماندگی در دانش آموختگان مقطع دکتری بطوریکه توان کارآفرینی ندارند ، یاد کرد.

علی گلمرادی با بیان اینکه آموزش و پرورش کشور امروز بیمار بوده و دچار دردی مزمنی است که نیاز به متخصصان و یک جراحی دارد، اظهار کرد: متأسفانه آموزش و پرورش در اولویت دولت نیست در حالیکه هر کشوری که به جرگه کشورهای توسعه یافته رسیده به علت توجه به آموزش و پرورش بوده است(طرح کاهش ظرفیت دکتری دانشگاه ها).

نماینده مردم بندر ماهشهر، امیدیه، هندیجان در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه بسیاری از کشورهایی که بی بهره از منابع طبیعی هستند امروز با بهره گیری از ظرفیت‌ نیروی انسانی به توسعه یافتگی رسیده‌اند، افزود: بر همین اساس بسیاری از کشورها توانسته‌اند خود را توانمند و در مسیری گام بردارند که به توسعه یافتگی برسند و این مسیر فقط از راه آموزش و پرورش می‌گذرد.

وی با یادآوری اینکه امروز کشور در حوزه‌های مختلف با مشکلات عدیده و گوناگونی مواجه است، ادامه داد: به ویژه در حوزه‌های اقتصاد و معیشت، مشکلات جدی وجود دارد که اساس آن را باید در آموزش و پرورش جست و جو کرد.

گلمرادی با بیان سیستم آموزشی در کشور ما به قدری عقب مانده است که برخی دانش آموختگان مقطع دکتری هم توان کارآفرینی ندارند، گفت: به همین دلیل باید با حساسیت ویژه‌ای به جایگاه آموزش و پرورش بپردازیم و با پرهیز از زد و بندهای سیاسی و جناحی به دنبال شایسته سالاری در حوزه آموزش و پرورش باشیم.

عضو کمیسیون انرژی مجلس تأکید کرد: اگر می‌خواهیم کشور در ریل درستی قرار گیرد، امروز باید به این وزارتخانه مهم توجه کرد تا در آینده بتوانیم از نتیجه آن بهره ببریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.