فراخوان پذیرش دکتری استعداد درخشان ۱۳۹۶ دانشگاه باهنر کرمان

دانشگاه شهید باهنر کرمان برای نیمسال اول سال تحصیلی ۹۶-۹۷ در مقطع دکتری تخصصی دانشجوی بدون آزمون می‌پذیرد.

دانشگاه شهید باهنر کرمان در نظر دارد بر اساس آئین‌نامه ۲۱/۶۷۲۷۲  مورخ ۱۳۹۳/۴/۱۸ و اصلاحیه شماره ۲۱/۲۳۷۲۰۰ مورخ ۱۳۹۳/۱۲/۱۶ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مصوبات مورخ ۱۳۹۴/۲/۱۱ شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه از طریق ارزیابی سوابق علمی، پژوهشی و انجام مصاحبه از متقاضیان واجد شرایط برای سال تحصیلی ۹۷-۹۶ اقدام به پذیرش دانشجو در مقطع دکتری نماید.

شرایط پذیرش:

۱- دارا بود میانگین کل ۱۶ و یا بالاتر در مقطع کارشناسی و یا جزء ۱۰ درصد اول هم ورودی رشته خود در دانشگاه محل تحصیل

۲- دارا بود میانگین کل ۱۷ و یا بالاتر بدون احتساب نمره پایان نامه  در مقطع کارشناسی ارشد و یا جزء ۱۰ درصد اول هم ورودی رشته خود در دانشگاه محل تحصیل

۳- تاریخ فراغت از تحصیل متقاضی در مقطع کارشناسی ارشد بعد از ۱۳۹۴/۲/۱۵ باشد.

۴- دانشجویان نیمسال آخر، چنان چه تا قبل از ۳۱ شهریور ۹۶ بتوانند از پایان نامه خود دفاع نمایند، مجاز خواهند بود با رعایت سایر شرایط و با ارائه مدارک لازم در این فراخوان شرکت نمایند.

۵- دارا بودن یکی از شرایط زیر:

 • حداقل ۲ مقاله علمی – پژوهشی معتبر مرتبط و مستخرج از پایان نامه و داده های حاصل از آن به تایید استاد راهنمای اصلی داوطلب
 • حداقل ۱ مقاله علمی – پژوهشی معتبر مرتبط و مستخرج از پایان نامه و داده های حاصل از آن به تایید استاد راهنمای اصلی داوطلب همراه با ارائه گواهی حداقل ۱ ثبت اختراع مورد تایید سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران یا ارائه گواهی برگزیدگی در حداقل ۱ جشنواره علمی معتبر مورد تایید مراجع ذیصلاح
 • گواهی حداقل ثبت ۲ اختراع مورد تایید سازمان پژوهش های علمی و صنعتی
 • گواهی حداقل ۱ ثبت اختراع  مورد تایید سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران همراه با ارائه گواهی برگزیدگی در حداقل ۱ جشنواره علمی معتبر مورد تایید مراجع ذی صلاح

۶- کسب حداقل ۶۰ امتیاز از فعالیت های آموزشی و پژوهشی و مصاحبه مطابق با جداول ارزشیابی آیین نامه دکتری (کسب حداقل ۷ امتیاز از ردیف شماره ۱ بخش امتیازات پژوهشی الزامی است.)

نحوه ثبت نام و ارسال مدارک:

۱- دریافت فرم تقاضای ثبت نام و تکمیل و ارسال آن

۲- ثبت نام اینترنتی و درج کد رهگیری در فرم تقاضا

۳- مهلت ارسال مدارک حداکثر تا پایان روز ۱۷ خرداد ماه سال ۱۳۹۶ خواهد بود.

۴- به مدارک ناقص و یا ارسال شده بعد از مهلت مقرر ، ترتیب اثر داده نخواهد شد.

۵- افرادی که حد نصاب اولیه را کسب نمایند طی اطلاعیه بعدی معرفی می گردند.

۶- زمان برگزاری مصاحبه افرادی که حد نصاب اولیه را کسب نمایند در اطلاعیه ی مربوط به رشته ها ، تاریخ مصاحبه اعلام شده است.

داوطلبان بایستی کلیه مدارک لازم را از طریق پست الکترونیک به آدرس talent@uk.ac.ir ارسال نمایند و اصل مدارک را هنگام مصاحبه مصاحبه ارائه نمایند.

تبصره ۱: منظور از پذیرش مقاله، پذیرش بدون قید و شرط مقاله می باشد. مقالات ارائه شده طبق آیین نامه ارتقا مورد ارزیابی قرار گرفته و باید چاپ شده یا دارای گواهی پذیرش چاپ بوده، مرتبط و مستخرج از پایان نامه باشد.

تبصره ۲: دانشجو پس از کسب پذیرش در مقطع دکتری تا قبل از امتحان جامع ، فرصت خواهد داشت که مقاله خود را که دارای گواهی پذیرش است. به چاپ رسانده و اصل آن را ارئه نمایند. در غیر این صورت قبولی وی لغو خواهد شد.

۷- هرگونه ثبت اختراع باید مورد تایید سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران باشد.

۸- برگزیدگان جشنواره های علمی معتبر (خوارزمی، فارابی ، رازی و یا ابن سینا) باید تایید دبیرخانه جشنواره را کسب و ارائه نمایند.

۹- برگزیدگان المپیادهای علمی دانشجویی باید تایید دبیرخانه جشنواره را کسب و ارائه نمایند.

۱۰ – مقاله، اختراع یا کتابی مورد پذیرش قرار خواهد گرفت که داوطلب در آن نفر اول باشد و با نام وی بلافاصله بعد از استاد راهنما یا مشاوره و یا یکی از اعضای هیئت علمی ذکر شود و یا مخترع اصلی اختراع ، نویسنده مسئول کتاب و یا ارائه دهنده اصلی کنفرانس علمی باشد. در غیر این صورت به آن امتیازی تعلق نخواهد گرفت.

نکات مهم:

 1. هرگونه اطلاع رسانی به داوطلبان منحصراً از طریق پایگاه اینترنتی دانشگاه به نشانی http://talent.fa.uk.ac.ir صورت می پذیرد لذا به داوطلبان توصیه می شود به منظور اطلاع از زمان و مکان برگزاری مصاحبه و یا هرگونه نکته لازم، اطلاعیه های مربوطه را از طریق سایت گروه استعداد های درخشان بطور منظم پیگیری نمایید.
 2. دانش آموختگان دانشگاه های آزاد اسلامی، موسسات آموزش عالی غیر دولتی و غیر انتفاعی، پیام نور، جامع علمی – کاربردی و همچنین دانش آموختگان دوره های مجازی، نیمه حضوری، بین الملل، پردیس بین الملل و پردیس خودگردان، مجاز به ورود بدون آزمون به دوره دکتری نمی باشند.
 3. اتباع خارجی و فارغ التحصیلان دانشگاه های خارج از کشور، مجاز به استفاده از این آیین نامه برای ورود بدون آزمون به دوره دکتری نیستند.
 4. متقاضی باید حد نصاب لازم را در یکی از آزمون های زبان ( مطابق با جدول شماره ۴) را تا قبل از آزمون جامع ارائه نماید (گواهی زبان فقط تا دوسال معتبر است)
 5. اولویت ادامه تحصیل دانشجو در همان رشته تحصیلی مرتبط در دوره کارشناسی ارشد، مطابق با جدول رشته ها می باشد.
 6. داوطلبان رشته هایی که سنوات مجاز تحصیل آن ها، طبق مصوبه شورای عالی برنامه ریزی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در مقطع کارشناسی، ۹ نیمسال و کارشتاسی ارشد تا پیوسته، ۵ نیمسال تصویب شده اند، امتیازات لازم را مطابق با جدول شماره ۲ اخذ خواهند نمود.
 7. در صورت انصراف فرد پذیرفته شده، جایگر بندی پذیرش نخواهند شد.
 8. تغییر رشته و گرایش بعد از قبولی و کسب پذیرش، به هیچ عنوان امکان پذیر نخواهد بود.
 9. مدارک داوطلبان، به هیچ عنوان مسترد نخواهد شد لذا به داوطلبان توصیه شود با دقت لازم، مفاد آگهی را مطالعه و فقط در صورت دارا بودن شرایط مربوط، نسبت به ثبت نام در فراخوان اقدام نمایند.
 10. ارائه یک نسخه از پایان نامه و نیز نسخه کلیه مقالات، کتب ، تألیفات و سایر فعالیت های آموزشی، پژوهشی و اجرایی داوطلب هنر زمان مصاحبه الزامی است.
 11. دانشگاه در رد یا قبول تقاضای داوطلب از اختیارات لازم برخوردار بوده و ملزم به تکمیل خطر قیت دوره دکتری نخواهد بود.
 12. با توجه به این که ادامه تحصیل در مقطع دکتری به صورت تمام وقت می باشد، داوطلبان شاغل در وزارت خانه ها، سازمان ها و نهاد های دولتی باید قبل از ثبت نام موافقت کتبی و بدون قید و شرط محل کار خود را مبنی بر ادامه تحصیل کسب نمایند.
 13. افرادی که در دوره کارشناسی ارشد خود از سهمیه بدون آزمون استفاده کرده اند، می توانند از این سهمیه در دوره دکتری نیز استفاده نمایند.

فرآیند اجرا:

 1. پس از امتیاز دهی یه کلیه امتیازات آموزشی و پژوهشی داوطلب بر اساسی جداول شماره ۱، ۲ و ۴، که توسط کمیته علمی رشته ذیربط صورت میگیرد، فقط از داوطلبانی که مجموع امتیازات آن ها۳۰ و یا بیشتر باشد، برای مصاحبه علمی دعوت به عمل خواهد آمد.
  تبصره ۱: اسامی واجدین شرایط برای شرکت در مصاحبه علمی در موقع مقتضی از طریق پایگاه اینترنتی دانشگاه به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.
 2. امتیاز مصاحبد علمی حداکثر ۳۰ امتیاز است.
 3. داوطلبانی که حداقل ۶۰ امتیاز از فعالیت های آموزشی و پژوهشی و مصاحبه را مطابق با جداول شماره ۱ و ۲ و ۳ کسب نمایتد، به ترتیب امتیاز در اولویت بررسی مجدد، قرار خواهند گرفت.
 4. پس از بررسی نهایی، اسامی پذیرفته شدگان اولیه در موعد مقرر از طریق پایگاه اینترنتی دانشگاه اعلام خواهد شد.
  ۵- پذیرش نهایی و قطعی داوطلبان منحصرا پس از تأیید سازمان سنجش آموزش کشور و هیأت مرکزی گزیتش دانشجو وزارت علوم، تحقیقات و فناوری صورت خواهد گرفت.

مدارک لازم:

 • دریافت فرم ثبت نام و تکمیل آن به صورت تایپ شده و ارسال آن ( در قالب word و pdf)
 • یک نسخه تصویر شناسنامه و کارت ملی
 • عکس جدید اسکن شده
 • تصویر مدرک نمایانگر مدرک نظام وظیفه برای داوطلبان ذکور
 • تصویر گواهینامه و ریزنمرات تایید شده در دوره کارشناسی ارشد که نمره پایان نامه حتما در آن درج شده باشد (معدل کارشناسی ارشد بدون احتساب پایان نامه و با احتساب پایان نامه به تفکیک ارائه شود.)
 • گواهی مبنی بر فارغ التحصیلی دانشجویان شاغل به تحصیل ارشد تا تاریخ ۳۱ شهریور ۱۳۹۶
 • گواهی مبنی بر قرار دادن رتبه کارشناسی ارشد متقاضی در بین ۱۰ درصد اول هم ورودی رشته خود در دانشگاه محل تحصیل، به تایید آموزش دانشگاه مربوطه برای آن دسته از متقاضیانی که معدل کارشناسی ارشد آنها زیر ۱۷ می باشد.
 • تصویر گواهی نامه و ریز نمرات تایید شده در دوره کارشناسی
 • گواهی مبنی بر قرار دادن رتبه کارشناسی متقاضی در بین ۱۰ درصد اول هم ورودی رشته خود در دانشگاه محل تحصیل، به تایید آموزش دانشگاه مربوطه برای آن دسته از متقاضیانی که معدل کارشناسی ارشد آنها زیر ۱۶ می باشد.
 • معرفی نامه از دبیرخانه المپیاد دانشجویی برای دانشجویان المپیادی در مقطع کارشناسی ارشد
 • معرفی نامه از دبیرخانه  جشنواره علمی معتبر (خوارزمی، فارابی ، رازی و یا ابن سینا) برای برگزیدگان جشنواره ها در مقطع کارشناسی ارشد
 • تصویر کامل کلیه مقالات علمی – ترویجی ، علمی – پژوهشی، ISC ،ISI  که منتشر شده باشد. (در صورت انتشار مقاله، تصویر جلد مجله حتما ضمیمه شود.)
 • گواهی اعتبار درجه علمی – ترویجی، علمی – پژوهشی، ISC ،ISI  مجلات داخلی و خارجی که مقالات متقاضی در آن چاپ شده و یا خواهد شد.
 • تصویر کلیه مقالات ارائه شده در کنفرانس ها، کلیه تالیفات، کتب و فعالیت های پژوهشی داوطلب
 • گواهی پذیرش چاپ مقاله برای آن دسته از مقالاتی که در زمان تقاضا به چاپ نرسیده باشند (نسخه کامل مقاله نیز ضمیمه شود.)
 • گواهی استاد راهنمای اول مبنی بر استخراج مقاله از پایان نامه
 • فیش پرداختی به مبلغ ۱/۰۰۰/۰۰۰ ریال (یک میلیون ریال) به شماره حساب ۲۱۷۷۳۲۳۹۷۰۰۰۶ نزد بانک ملی به نام وزارت امور اقتصادی و دارایی دانشگاه شهید باهنر کرمان.
 • در صورتی که متقاضی دو رشته / گرایش می باشید ملزم به تکمیل دو پرونده مجزا حاوی کلیه مدارک لازم و فیش پرداختی می باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *