فراخوان پذیرش دکتری بدون آزمون دانشگاه سمنان در سال 99

زمان و نحوه ثبت‌نام جهت پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره دکتری در سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ در دانشگاه سمنان اعلام شد.

به گزارش پی اچ دی یار، دانشگاه سمنان در نظر دارد از میان دانشجویان و دانش ­آموختگان ممتاز مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه ­های کشور تعدادی را برای تحصیل در مقطع دکتری سال تحصیلی 1399-1400 به صورت بدون آزمون پذیرش نماید.

شرایط لازم جهت درخواست پذیرش دکتری بدون آزمون دانشگاه سمنان

1) داشتن میانگین کل حداقل 16 در دوره کارشناسی

2) داشتن میانگین کل حداقل ۱۷ در دوره کارشناسی ارشد بدون احتساب نمره پایان نامه

 

3) کسب حداقل ۶۰ امتیاز از فعالیت های آموزشی، پژوهشی و مصاحبه دکتری

4) قرار گرفتن تاریخ دانش آموختگی در بازه زمانی ۹۷/۳/۳۱ تا ۹۹/۶/۳۱

5) کسب حداقل نمره ۵۰ از آزمون زبان MSRT (یا معادل آن از سایر آزمون ها) قبل از امتحان جامع دکتری در صورت پذیرش نهایی

تبصره ۱- برای متقاضیان رشته های علوم پایه و فنی مهندسی که دانش آموخته (دوره کارشناسی دانشگاه سمنان با دانشگاه های برتر کشور (به تشخیص وزارت عتف) یعنی دانشگاه های اصفهان، تبریز، تهران، شهید بهشتی، شیراز، صنعتی اصفهان، صنعتی امیر کبیر، صنعتی شریف، فردوسی مشهد و علم و صنعت باشند، حداقل میانگین کل دوره کارشناسی برابر با ۱۵ در نظر گرفته می شود.

تبصره ۲- مجلاتی که در ردیف علمی – پژوهشی قرار می گیرند باید دارای یکی از شرایط زیر باشند

الف) دارای مجوز علمی – پژوهشی از وزارتین باشند؛

ب) در پایگاه ISI یا Scopus نمایه شده توسط ناشر معتبر به چاپ رسیده باشند و در فهرست نشریات نامعتبر اعلام شده وزارتین نباشند؛

پ) توسط پایگاه ISC نمایه شده یا در فهرست پایگاه ISC قرار داشته و دارای مجوز علمی-پژوهشی از وزار تین باشند.

تبصره ۳- به مقالات مرتبط با پایان نامه از نوع علمی – پژوهشی و علمی-ترویجی و مقالات ارائه شده در کنفرانس های معتبر در صورتی امتیاز تعلق می گیرد که فهرست نویسندگان آنها صرفا شامل نام دانشجو و اساتید راهنما و مشاور پایان نامه باشد.

تبصره ۴- جمعا ۳۰ امتیاز به مصاحبه اختصاص دارد که کسب حداقل ۵۰% از آن الزامی است.

تبصره ۵- ارزیابی پرونده ها بر اساس آخرین وضعیت آموزشی – پژوهشی ثبت شده توسط متقاضیان در زمان ارائه درخواست به دفتر استعدادهای درخشان صورت می پذیرد و لذا تغییرات پدید آمده در وضعیت آموزشی – پژوهشی متقاضیان (نظیر ارائه مقالات چاپ شده جدید و …) پس از ثبت نهایی درخواست به هیچ وجه اعمال نمی شود.

تبصره ۶- ثبت نام از پذیرفته شدگان مطابق دستورالعمل سازمان سنجش آموزش کشور در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ صورت می پذیرد.

مدارک مورد نیاز دکتری بدون کنکور

1) تصویر شناسنامه

2) تصویر کارت ملی

3) تکمیل فرم درخواست پذیرش بدون آزمون در مقطع دکتری

۴) گواهی دانش آموختگی مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد (در صورت دانش آموختگی)

5) ریز نمرات نهایی مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد

6) تصویر صورتجلسه ارزیابی پایان نامه کارشناسی ارشد (در صورت دانش آموختگی)

7) صفحه اول دستاوردهای علمی- پژوهشی نظیر مقالات علمی، کتب، گواهی ثبت اختراع، برگزیدگی در جشنواره های علمی، برگزیدگی در المپیادهای علمی دانشجویی و مدرک زبان معتبر

8) توصیه نامه های علمی از دو عضو هیأت علمی دانشگاه (های) محل تحصیل که یکی از آنها باید از سوی استاد راهنمای دوره کارشناسی ارشد متقاضی صادر شود.

9) پرداخت وجه غیر قابل استرداد ۱۲۶۰۰۰۰ ریال از طریق درگاه الکترونیکی تعیین شده در سامانه گلستان دانشگاه سمنان

تذکرات مهم

1) ارسال مدارک باید به صورت الکترونیکی از طریق سامانه گلستان دانشگاه سمنان به آدرس golestan.semnan.ac.ir صورت پذیرد. به مدارکی که از طریق پست یا دستی ارسال شوند ترتیب اثر داده نخواهد شد.

2) مهلت ثبت درخواست تا تاریخ ۹۹/۳/۱۷ می باشد که به هیچ وجه قابل تمدید نیست.

3) دانشجویان دانشگاه های پیام نور، آزاد اسلامی، غیردولتی-غیر انتفاعی، علمی-کاربردی، فرهنگیان و پردیس های بین الملل (خودگردان) و و همچنین دانشجویان دوره های مجازی و نیمه حضوری مجاز به ثبت درخواست نیستند.

4) متقاضیان صرفا می توانند در یکی از رشته گرایش های همتام یا مرتبط با رشته- گرایش کارشناسی ارشد خود اقدام به ثبت درخواست کنند.

چنانچه داوطلب متقاضی شرکت در بیش از یک رشته – گرایش مرتبط با رشته – گرایش کارشناسی ارشد خود باشد، باید برای هر رشته- گرایش مستقلا ثبت درخواست کند.

5) پذیرش اولیه (دعوت به مصاحبه) بر اساس مدارک و سوابق داوطلب صورت می گیرد. لذا به مدارک ناقص ترتیب اثر داده نخواهد شد.

6) نباید بیش از دو سال از تاریخ دانش آموختگی متقاضی گذشته باشد.

7) متقاضی باید توصیه نامه های علمی امضا شده را در روز مصاحبه (در صورت دعوت به شکل محرمانه در پاکتی در بسته با سربرگ و دانشگاه /مؤسسه محل کار توصیه کننده ارائه نماید.

8) فقط مقالات چاپ شده یا دارای پذیرش نهایی مورد بررسی قرار می گیرند. لذا متقاضیان محترم از ارسال مقالاتی که تعیین تکلیف نهایی نشده اند خودداری کنند. ضمنا برای مقالاتی که به مرحله چاپ نرسیده اند ارسال نامه پذیرش علاوه بر صفحه اول مقاله ضروری است. همچنین از ارسال مقالاتی که شرایط تبصره ۳ را ندارند خودداری شود.

9) برای مقالات ارائه شده در کنفرانس ها، ارسال گواهی ارائه مقاله به صورت شفاهی با پوستر علاوه بر صفحه اول مقاله ضروری است.

10) به همراه داشتن اصل مدارک ارسالی برای مصاحبه و همچنین در صورت پذیرش نهایی برای ثبت نام ضروری است.

11) حق اعمال تغییر در عنوان برخی رشته گرایش ها برای سازمان سنجش آموزش کشور محفوظ می باشد.

12) در صورت پذیرش نهایی متقاضی در دانشگاه سمنان و درج نام پذیرفته شده در پرتال سازمان سنجش آموزش کشور توسط دانشگاه سمنان، متقاضی حق پذیرش از دانشگاه دیگری را ندارد و حذف نام متقاضی از پرتال سازمان سنجش مقدور نخواهد بود.

13) تغییر رشته، گرایش یا محل تحصیل افراد پذیرفته شده به هیچ وجه امکان پذیر نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.