پذیرش دکتری بدون آزمون 1400 دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل

فراخوان پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی دکتری دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل برای سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ منتشر شد.

به گزارش پی اچ دی یار، دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل بر اساس آیین نامه دکتری بدون آزمون، از میان متقاضیان واجد شرایط تعداد محدودی را بدون آزمون جهت ورود به مقطع دکتری سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ می پذیرد.

رشته های دکتری بدون آزمون 1400 دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل

 

شرایط ثبت نام دکتری بدون آزمون ۱۴۰۰ دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل

۱- تاریخ دانش آموختگی متقاضی ۹۷/۱۱/۱۶ یا بعد از آن باشد و یا در صورت‌ عدم دانش آموختگی، حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۰/۶/۳۱ دانش آموخته شود.

۲- کسب حداقل ۶۰ امتیاز از فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی و مصاحبه مطابق جدول ارزشیابی آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی دکتری ابلاغ شده توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و شیوه نامه مصوب دانشگاه.

۳- کسب حداقل ۷ امتیاز از جدول ۱ آیین نامه ی مذکور شامل  امتیازات پژوهشی (امتیاز مقالات علمی – پژوهشی، ثبت اختراع و برگزیدگی جشنواره‌های علمی معتبر)

تبصره ۱- متقاضیان می‌توانند مقالات علمی – پژوهشی خود را جهت کسب حداقل امتیاز بند ۱ جدول ۱ آیین نامه مذکور، حداکثر تا تاریخ مصاحبه تحویل دهند.

۴- داشتن حداقل میانگین کل همتراز شده ۱۶ یا بالاتر در دوره کارشناسی و میانگین کل همتراز شده ۱۷ یا بالاتر بدون احتساب نمره پایان نامه در دوره کارشناسی ارشد.

تبصره ۱- نحوه اعمال همترازی میانگین کل: برای دانشگاه های جامع و تخصصی سطوح ۱تا ۴ حداقل میانگین کل در هر مقطع مطابق با جدول ۱ کاهش می‌یابد. سطح‌بندی دانشگاه‌ها بر اساس نامه معاونت آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، اعمال می شود.

 

تبصره ۲- لازم به یادآوری است که دانشجویان دکتری باید حداقل نمره ۵۰ را از آزمون زبان (MSRT یا معادل آن در سایر آزمون ها) قبل از آزمون جامع دکتری (مطابق با آیین نامه دکتری مصوب وزارت علوم) کسب نمایند.

۵- مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد متقاضی باید جزء دوره‌های روزانه یا نوبت دوم دانشگاه های دولتی باشد.

تبصره ۱- تحصیل متقاضی در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد باید به صورت تمام وقت باشد.

تبصره ۲- مدارک دوره‌های مجازی، نیمه حضوری و غیرحضوری مورد پذیرش نخواهد بود.

تبصره ۳- دوره تحصیلی متقاضی در دوره کارشناسی باید کارشناسی پیوسته باشد.

۶- رشته‌های دکتری دارای ظرفیت و مدرک کارشناسی ارشد مورد قبول برای هر کدام در جدول ۲ باید رعایت شوند.

نحوه ثبت نام دکتری بدون آزمون

۱- ثبت نام فقط از طریق تارنمای سامانه گلستان دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل به آدرس http://golestan.nit.ac.ir  امکان‌پذیر است.

۲- در مرحله ی ثبت نام اولیه، داوطلبان باید از طریق لینک موجود در سامانه گلستان نسبت به ورود اطلاعات اولیه و ثبت کلمه کاربری و گذر واژه اقدام نمایند. داوطلبان باید در قسمت عنوان آزمون، متقاضی سهمیه استعداد درخشان-مقطع دکتری را انتخاب نمایند.

۳- در مرحله بعد، کاربران پس از خروج از سامانه، باید بار دیگر با نام کاربری و گذرواژهای که در ثبت نام اولیه انتخاب نموده اند، وارد سامانه شده و به ورود اطلاعات فردی، آموزشی و پژوهشی و همچنین انتخاب رشته و گرایش‌های مورد نظر خود بپردازند. این مراحل باید به صورت دقیق انجام شده و به تایید داوطلب برسد. در نهایت داوطلب می‌تواند گواهی انجام ثبت نام را از سامانه اخذ نماید.

۴- داوطلبان باید در انتخاب رشته و گرایش حتما با توجه به مدرک کارشناسی ارشد خود بر اساس مدرک کارشناسی ارشد مورد قبول برای هر کدام از رشته/گرایش‌ها در جدول ۲ عمل نمایند.

۵- داوطلبان باید دقت کنند که در حال حاضر سامانه گلستان تنها برای انتقال مدارک استفاده میشود و ثبت نام در آن به منزله واجد شرایط بودن متقاضی نمی‌باشد. در نتیجه داوطلبان باید حداقل شرایط لازم ذکر شده در بند ۲ و نحوه انتخاب رشته در جدول ۲ را به دقت رعایت نمایند.

۶- با توجه به اجباری بودن بارگذاری تعدادی از مدارک در سامانه مذکور بهتر است داوطلبان تصویر مدارک و تمهیدات زیر را برای ثبت نام از پیش آماده نمایند:

الف- تصویر صفحه اول شناسنامه و کارت ملی

ب- فایل یک قطعه عکس جدید داوطلب

ج- تصویر مدرک و یا گواهی موقت دوره کارشناسی (و کارشناسی ارشد در صورت وجود)

د- تصویر ریزنمرات دورههای کارشناسی و کارشناسی ارشد

ه- تصویر تمام مستندات لازم برای اختصاص امتیاز در جدول امتیازات پژوهشی آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی دکتری (تمام فایل های مستندات پژوهشی مذکور باید به صورت فشرده و با فرمت zip یا rar آماده شوند).

و- پرداخت الکترونیکی ۱.۰۰۰،۰۰۰ ریال بابت هزینه ثبت نام از طریق سامانه گلستان

ز- تصویر گواهی کسب رتبه ۱تا ۳ در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد (اختیاری)

ک- فایل کاربرگ مشخصات مقالات متقاضی که به صورت تایپ شده تکمیل شده باشد. فایل مذکور در بخش فرم‌ها و آیین نامه‌ها (فرم‌های مورد نیاز) سایت استعدادهای درخشان دانشگاه قابل دریافت است:

ل- مدرک زبان معتبر (اختیاری)

زمان ثبت نام دکتری بدون کنکور ۱۴۰۰ دانشگاه نوشیروانی بابل

عملیات ثبت نام توسط داوطلبان باید حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۰/۳/۳۱ پایان یابد و پس از آن ارسال مدارک و یا ثبت نام از طریق سامانه ممکن نخواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *