پذیرش دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی نور به ۲ روش سوابق تحصیلی و آزمون

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نور اظهار کرد: این واحد دانشگاهی به ۲ روش سوابق تحصیلی و آزمون سراسری برای سال تحصیلی جدید دانشجو می‌پذیرد.

محمد احمدی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در نور با بیان اینکه برنامه‌ریزی کرده‌ایم تا سال ۱۴۰۴ هدف و انتخاب دانشجو، پذیرش در دانشگاه آزاد اسلامی باشد و باید برای تحقق آن تلاش کنیم، روش‌های جذب دانشجو در این واحد نور را یادآور شد و بیان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد نور به دو روش، سوابق تحصیلی و آزمون سراسری دانشجو می‌پذیرد، به این صورت که در مقطع کاردانی و کارشناسی غیرپزشکی با سوابق تحصیلی و در مقاطع ارشد و دکتری از طریق آزمون سراسری که همزمان با کنکور سراسری برگزار می‌شود، جذب دانشجو داریم.

وی با توجه به بخشنامه جدید دانشگاه مبنی بر تحصیل همزمان در دو رشته افزود: طرح کهاد(دوره‌های فرعی) با برگزاری دوره‌های پودمانی و تک‌درس نیز اجرا می‌شود.

احمدی درباره برنامه‌های واحد نور در مسیر مهارت‌آموزی دانشجویان و تعامل با واحدهای تولیدی و صنعتی به‌منظور آموزش نیروی کار مورد نیاز کشور گفت: سیاست کلی دانشگاه آزاد اسلامی در سال‌های اخیر بر افزایش میزان آموزش مهارت‌های عملی و تأمین نیروی کار ماهر بوده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نور ادامه داد: این سیاست به‌صورت پایلوت و با برنامه‌های شاخص در برخی واحدهای دانشگاهی آغاز شده و در صورت موفق بودن و رفع نواقص به‌صورت گسترده در دیگر واحدها اجرایی خواهد شد.

این مسئول اظهار کرد: اعتقاد ما هم این است که به دانشجویان علاقه‌مند آموزش‌های عملی و مهارتی ارائه کنیم تا در بازار کار حرفی برای گفتن داشته باشند. حتی در مدارس سما وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی بازدید از مراکز تولیدی را در برنامه داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.