پذیرش دکتری بدون آزمون دانشگاه علم و فرهنگ در سال 1400

فراخوان پذیرش دکتری بدون آزمون دانشگاه علم و فرهنگ بر اساس آیین نامه استعداد درخشان در سال تحصیلی 1400-1401 منتشر شد.

به گزارش پی اچ دی یار، دانشگاه علم و فرهنگ از بین دانش‌آموختگان کارشناسی ارشد دانشگاه‌ها و مؤسسه‌های آموزش عالی کشور در راستای اجرای آیین نامه دکتری بدون آزمون نسبت به پذیرش برگزیدگان علمی واجد شرایط عمومی و اختصاصی به شرح زیر اقدام می نماید.

زمان ثبت نام ارشد بدون کنکور ۱۴۰۰ دانشگاه علم و فرهنگ

داوطلبان واجد شرایط، لازم است حداکثر تا پایان روز دوشنبه مورخ ۲۲ دی ماه سال ۱۳۹۹ نسبت به ارسال مدارک ثبت نام اقدام نمایند.

دانشجویان این دانشگاه، در صورت تأمین اعتبار، از مزایای وام شهریه صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم تحقیقات و فناوری و نیز از تسهیلات صندوق قرض الحسنه دانشجویان ایران (وام ازدواج و وام‌های عادی ضروری و اضطراری برخوردار خواهند شد.

این دانشگاه هیچگونه تعهدی در قبال تأمین خوابگاه ندارد. اما تلاش خود را برای اسکان دانشجویان در خوابگاه‌های خصوصی معتبر و مورد تأیید خواهد داشت.

اعطای هر نوع مدرک تحصیلی منوط به گذراندن تمامی واحدهای مصوب در سی رشته تحصیلی، از جمله تصویب و دفاع از رساله مربوط است.

در صورت ترک تحصیل، اخراج و یا انصراف از تحصیل، بدون عذر موجه به تشخیص دانشگاه، شهریه دوره تا زمان تحصیل دریافت خواهد شد.

از دانشجو همزمان با ثبت‌نام نهایی، ضمانت لازم برای تحصیل در طول مدت دوره آموزشی اخذ خواهد شد.

شرایط ثبت نام دکتری بدون آزمون

۱- دانش‌آموخته یا دانشجوی نیمسال آخر مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه‌های معتبر داخل کشور مورد تأیید وزارتین «علوم، تحقیقات و فناوری» و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی” (به تشخیص دانشگاه)

۲- نگذشتن بیش از ۲ سال از تاریخ فارغ‌التحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد داوطلب

۳- داشتن حداقل میانگین کل ۱۶ در مقطع کارشناسی و میانگین کل حداقل ۱۷ در مقطع کارشناسی ارشد (بدون احتساب نمره پایان نامه)

۴- کسب حداقل ۶۰ امتیاز از فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی و مصاحبه

تبصره: مقالات علمی-پژوهشی (داخلی و خارجی) موضوع ردیف ۱ جدول ۱ آیین‌نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره دکتری، باید چاپ شده یا دارای گواهی پذیرش قطعی چاپ و مرتبط با پایان‌نامه باشد. گواهی چاپ قطعی باید بدون قید و شرط مورد تأیید هیأت تحریریه بوده و زمان چاپ آن به طور صریح با ذکر شماره و دوره چاپ، مشخص شده باشد و حداکثر تا یک سال پس از ورود به دوره دکتری به چاپ برسد، در غیر این صورت پذیرش داوطلب لغو می‌گردد.

۵- پذیرش قطعی پذیرفته‌شدگان، منوط به تأیید صلاحیت عمومی آنان توسط مراجع ذی‌صلاح مربوط و تأیید نهایی سازمان سنجش آموزش کشور است.

۶- کسب حداقل نمره ۵۰ از آزمون زبان MCHE (یا معادل آن در سایر آزمون‌ها) قبل از آزمون جامع دکتری

۷- دانشجویان دکتری به ازای انتشار یا ارائه هر مقاله متناسب با سطح علمی و میزان اعتبار مجله یا کنفرانس، براساس مصوبه شورای پژوهشی دانشگاه مستند به آیین‌نامه تشویق فعالیت‌های پژوهشی، از تخفیف در شهریه برخوردار خواهند شد.

نکات مهم پذیرش دکتری استعداد درخشان دانشگاه علم و فرهنگ

۱- اتباع غیر ایرانی و دانش‌آموختگان دانشگاه‌های خارج از کشور، مجاز به ارائه درخواست استفاده از سهمیه استعدادهای درخشان نمی‌باشند.

۲- داوطلبان با مدارک تحصیلی معادل کارشناسی ارشد مجاز به ثبت نام نمی‌باشند.

۳- مقالاتی که در مجلات فاقد اعتبار علمی از نظر وزارتین علوم و بهداشت چاپ شده باشند، قابل بررسی و امتیاز دهی نیستند.

۴- در صورت ارائه تألیف، گردآوری یا ترجمه کتاب، لازم است تألیف یا ترجمه ارائه شده مرتبط با رشته تحصیلی داوطلب باشد، در غیراین‌صورت امتیازی به آن تعلق نمی‌گیرد.

۵- داوطلبان فقط مجاز به ارائه درخواست پذیرش در یک رشته تحصیلی هستند و در صورت ارائه درخواست‌های متعدد از فهرست داوطلبان حذف خواهند شد.

۶- چنانچه در هر یک از رشته‌های اعلام شده، از طریق آزمون ورودی دوره‌های دکتری تخصصی، تعداد پذیرفته‌شدگان به حد نصاب نرسد، از طریق سهمیه استعدادهای درخشان نیز در رشته‌های موردنظر، پذیرش دانشجو انجام نمی‌شود.

۷- کسب حدنصاب علمی لازم برای پذیرش که توسط گروه آموزشی تعیین و مورد تصویب دانشگاه قرار گرفته است، از شرایط اصلی پذیرش است و در صورت‌عدم کسب حد نصاب مذکور، دانشگاه ملزم به پذیرش داوطلبان برگزیده علمی نمی‌باشد.

۸- دانشجویان نیمسال آخر در صورت پذیرش، باید حداکثر تا ۳۱ شهریورماه سال ۱۴۰۰ از پایان‌نامه خود دفاع نموده و فارغ‌التحصیل شوند؛ در غیر این صورت اسامی آنان از فهرست داوطلبان واجد شرایط پذیرش حذف خواهد شد.

۹- پذیرفته‌شدگان دوره‌های تخصصی دکتری بدون آزمون (استعدادهای درخشان) به صورت تمام وقت اشتغال به تحصیل خواهند داشت و مشمول کلیه مقررات آموزشی و انضباطی دانشگاه خواهند بود.

۱۰- چنانچه در هر مرحله از ثبت‌نام و یا اشتغال به تحصیل، مشخص شود که داوطلب دارای هر یک از شرایط و ضوابط عمومی و یا اختصاصی ورود به دوره دکتری مندرج در این اطلاعیه نبوده است، بلافاصله از ثبت نام با ادامه تحصیل او جلوگیری می‌شود و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.

۱۱- به مدارک ناقص و درخواست داوطلبانی که واجد شرایط الزامی پذیرش نباشند، ترتیب اثر داده نخواهد شد و وجه پرداختی نیز قابل استرداد نیست؛ لذا اکیداً توصیه می‌شود داوطلبان قبل از ثبت‌نام، مفاد اطلاعیه را به دقت مطالعه و در صورت اطمینان از داشتن تمامی شرایط ثبت‌نام نمایند.

مصاحبه علمی و اعلام نتایج

1- نتیجه بررسی اولیه درخواست داوطلبان و راه‌یافتگان به جلسه مصاحبه، از طریق دانشگاه اعلام خواهد شد.

۲- جلسه آزمون شفاهی برگزیدگان علمی، ترجیحاً همزمان با جلسه مصاحبه داوطلبان آزمون نیمه‌متمرکز دوره‌های دکتری تخصصی سال ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد و اطلاعیه دعوت به جلسه به تفکیک رشته، از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه اعلام خواهد شد.

مدارک ثبت نام دکتری بدون آزمون ۱۴۰۰ دانشگاه علم و فرهنگ

داوطلبان واجد شرایط، لازم است حداکثر تا پایان روز دوشنبه مورخ ۲۲ دی ماه سال ۱۳۹۹ مدارک مورد نیاز به شرح زیر و با حجم حداکثر 5M به پست الکترونیکی grad@usc.ac.ir  ارسال نمایند.

۱- یک قطعه عکس ۳۶۴ رنگی تمام رخ

۲- تصویر کارت ملی

۳- تصویر مدرک نظام وظیفه (مختص داوطلبان ذکور)

۴- تصویر مدرک تحصیلی کارشناسی دارای معدل

۵- تصویر مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد دارای معدل دوره و تاریخ فراغت از تحصیل (مختص دانش‌آموختگان)

۶- تصویر گواهی رتبه اول تا سوم دوره کارشناسی از مدیریت امور آموزشی دانشگاه محل تحصیل (در صورت دارا بودن رتبه)

۷- تصویر گواهی رتبه اول دوره کارشناسی ارشد از مدیریت امور آموزشی دانشگاه محل تحصیل (در صورت دارا بودن رتبه)

۸ – تصویر ریزنمرات دوره کارشناسی

۹- تصویر ریزنمرات دوره کارشناسی ارشد

۱۰- تصویر صفحه اول و چکیده پایان‌نامه

۱۱- تصویر فرم تکمیل شده ثبت اطلاعات داوطلب (برای دریافت فرم کلیک کنید)

۱۲- تصویر مربوط به گواهی تأیید به مقالات علمی-پژوهشی / علمی-ترویجی/ کنفرانس‌های معتبر

۱۳- تصویر نامه از مجلات مبنی بر تأیید پذیرش چاپ قطعی مقاله با مقاله‌های علمی-پژوهشی که تا کنون چاپ نشده باشند. (تذکر: نامه وصول مقاله قابل قبول نیست).

۱۴- تصویر گواهی تائیدیه مبنی بر نمایه شدن مجله در فهرست JCR یا سایر نمایه‌های معتبر و سایر مجلات علمی-پژوهشی مورد تأیید وزار تین علوم یا بهداشت از مراجع ذی‌صلاح که حاوی رتبه‌بندی و اعتبار مجله باشد.

۱۵- تصویر مستندات اختراع به ثبت رسیده (گواهی ثبت اختراع مورد تأیید سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران)

۱۶- تصویر مستندات برگزیدگان جشنواره، مسابقات بین‌المللی و المپیادهای معتبر (گواهی صادره از دبیرخانه یا مراجع ذی‌ربط)

۱۷- تصویر مستندات مربوط به تالیف یا گردآوری کتب مرتبط با رشته تحصیلی (تصویر روی جلد، شناسنامه کتاب و گواهی انتشار از ناشر مربوطه)

۱۸- تصویر مستندات مربوط به ترجمه کتب مرتبط با رشته تحصیلی (تصویر روی جلد، شناسنامه کتاب و گواهی انتشار از ناشر مربوطه)

۱۹- تصویر گواهی سابقه تدریس در مراکز آموزش عالی با تأیید معاون آموزشی دانشگاه/مؤسسه

۲۰- تصویر گواهی طرح‌ها/پروژه‌های تحقیقاتی اتمام یافته، دارای گواهی از مراجع ذی‌صلاح

۲۱- تصویر گواهی زبان انگلیسی دارای اعتبار کمتر از ۲ سال

۲۲- تصویر فیش پرداخت هزینه ثبت‌نام و بررسی مدارک به مبلغ ۲/۰۰۰/۰۰۰ (دو میلیون ریال) به حساب بانک ملت شعبه بوستان، قابل پرداخت در کلیه شعب بانک ملت

۲۳- ارایه اصل مدارک و مستندات فوق و تأییدیه رسید مدارک در زمان مصاحبه الزامی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.