پذیرش دکتری بدون آزمون 98 دانشگاه میبد

نحوه پذیرش دانش آموختگان ممتاز کارشناسی ارشد برای ورود به دوره دکتری به صورت بدون آزمون در دانشگاه میبد در سال تحصیلی 98-99 اعلام شد.

به گزارش پی اچ دی یار، دانشگاه میبد درخواست دانش آموختگان ممتاز کارشناسی ارشد برای ورود به دوره دکتری به صورت بدون آزمون را در چارچوب ضوابط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مورد بررسی قرار می دهد و از بین دانش آموختگان ممتاز از طریق بررسی سوابق، مصاحبه و بدون شرکت در آزمون در رشته های اعلام شده در سال 98، دانشجو می پذیرد.

رشته های دکتری بدون کنکور 98 انشگاه میبد

1 حقوق جزا و جرم شناسی
2 حقوق خصوصی
3 علوم قرآن و حدیث
4 علوم و معارف نهج البلاغه

شرایط دکتری بدون آزمون 98 دانشگاه میبد

دانش آموختگان دوره آموزشی-پژوهشی مقطع کارشناسی ارشد (ورودی های 94 و 95 و 96) در صورت احراز شرایط زیر می توانند تقاضای خود را برای ورود به دوره دکتری بدون آزمون به دانشگاه ارائه دهند:

الف- داشتن میانگین کل 16 و بالاتر در دوره کارشناسی و میانگین کل 17 و بالاتر بدون احتساب نمره پایان نامه در دوره کارشناسی ارشد

ب- بیشتر از 2 سال از تاریخ دانش آموختگی متقاضی نگذشته باشد. لذا داوطلبانی که در نیمسال اول سال تحصیلی 95-96 و قبل از آن فارغ التحصیل شده اند، مجاز به شرکت در این فراخوان نیستند.

ج- کسب حداقل 60 امتیاز از فعالیتهای آموزشی–پژوهشی و مصاحبه مطابق جدول ارزشیابی پیوست (کسب حداقل 7 امتیاز از ردیف شماره 1بخش امتیازات پژوهشی الزامی است.)

اطلاعات ثبت نام دکتری بدون کنکور 98 دانشگاه میبد

مدارک مورد نیاز

الف- فرم تکمیل شده درخواست پذیرش بدون آزمون

ب -تصویر صفحه اول شناسنامه و کارت ملی

ج- تصویر گواهینامه فارغ التحصیلی کارشناسی به همراه ریزنمرات

د-تصویر گواهینامه فارغ التحصیلی کارشناسی ارشد به همراه ریزنمرات

ه- تصویر کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا معافیت یا دفترچه آماده به خدمت معتبر برای داوطلبان مرد

و- تصویر صفحه اول و چکیده پایان نامه ، کلیه مقالات علمی و گزارش های پژوهشی منتشر شده

ز-گواهی پذیرش مقاله برای آن دسته از مقالاتی که در زمان تقاضا به چاپ نرسیده باشد الزامی است.

ح- معرفی نامه علمی از استاد(ان) دوران تحصیل (ترجیحاً دوره کارشناسی ارشد) برای بررسی صلاحیت علمی داوطلب در زمان مصاحبه الزامی است.

ط- کلیه متقاضیان پذیرش بدون آزمون سایر دانشگاهها موظف به پرداخت حق ثبت نام به مبلغ 650000 (ششصد و پنجاه هزار ریال) و برای فارغ التحصیلان دانشگاه میبد دریکی از مقاطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد به مبلغ 400000 (چهارصد هزار ریال) به حساب شماره 2027127773 نزد بانک تجارت به نام سایر درآمدهای اختصاصی دانشگاه میبد (قابل پرداخت در کلیه شعب بانک تجارت سراسر کشور) می باشند.

“ارسال فیش همراه با مدارک ضروری است.”

نحوه ارسال مدارک

متقاضیان باید حداکثر تا تاریخ 98/02/25 مدارک مورد نیاز را از طریق پست پیشتاز به نشانی میبد، بلوار خرمشهر، میدان دفاع مقدس، کیلومتر 2 بلوار مرحوم حجت الإسلام و المسلمین یحیی زاده، دانشگاه میبد، آموزش دانشگاه ارسال نمایند و رسید پستی را نزد خود نگاه دارند.

درج عبارت مربوط به پذیرش بدون آزمون دکتری بر روی پاکت الزامی است.

-پذیرش نهایی براساس بررسی مدارک و سوابق داوطلبین صورت می گیرد و به مدارک ناقص و یا دریافت شده بعد از تاریخ 1398/02/15 ترتیب اثر داده نخواهد شد، ضمناً وجه پرداختی به هیچ وجه مسترد نمیگردد.

توضیحات مهم

*دانش آموختگان دوره کارشناسی ارشد حائز شرایط حداکثر تا 2 سال پس از دانش آموختگی، می توانند از تسهیلات پذیرش بدون آزمون برای ورود به دوره دکتری استفاده کنند.

*طول مدت تحصیل متقاضی در دوره کارشناسی نباید از هشت نیمسال و در دوره کارشناسی ارشد نباید از 5نیمسال تجاوز کرده باشد.

*متقاضی باید حداکثر تا پایان شهریورماه سال 1398دانش آموخته شود.

*مقاله علمی-پژوهشی یادشده باید مرتبط با پایان نامه و همراه با یکی از اعضای هیات علمی باشد.

* پذیرش متقاضیان در مقطع دکتری، در همان رشته تحصیلی یا رشته های تحصیلی مرتبط با رشته تحصیلی دوره کارشناسی ارشد داوطلب، به تشخیص گروه آموزشی و تائید شورای آموزشی دانشگاه امکان پذیر است .

* پذیرش بدون آزمون در مقطع دکتری از دانش آموختگانی که یکی از مقاطع تحصیلی کارشناسی یا کارشناسی ارشد آنها دانشگاههای غیردولتی، غیرانتفاعی، آزاد، پیام نور، نیمه حضوری، جامع علمی کاربردی، مجازی، پژوهشکده ها، پردیس های بین الملل و دانشگاه فرهنگیان باشد و همچنین دارندگان مدرک کارشناسی ناپیوسته صورت نمی گیرد.

*تغییر رشته محل تحصیل و میهمانی برای متقاضیانی که از طریق آئین نامه استعدادهای درخشان پذیرش بدون آزمون میشوند، ممنوع است.

*پذیرش نهایی دانشجویان کارشناسی ارشد جهت ورود بدون آزمون در مقطع دکتری، مطابق ضوابط وزارت علوم،تحقیقات و فناوری و مقررات دانشگاه و تائید سازمان سنجش آموزش کشور انجام می پذیرد. بدیهی است تشکیل پرونده و دعوت به مصاحبه، هیچگونه حقی برای داوطلب ایجاد نخواهدکرد و نتایج پس از ارزیابی و امتیازدهی به فعالیتها و سوابق داوطلبین تعیین و اعلام خواهدشد.

*ثبت نام قطعی پس از پذیرش علمی و تائید سازمان سنجش، منوط به تائید دبیرخانه هیات مرکزی گزینش دانشجو مستقر در سازمان سنجش آموزش کشور می باشد؛ بنابراین دانشگاه میبد از صدور هرگونه گواهی اشتغال به تحصیل تا دریافت این تائیدیه معذور است.

*زمان تقریبی اعلام نتایج اواخرتیرماه سال 98 می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *