پذیرش دکتری بدون آزمون 99 دانشگاه صنعتی سهند

دانشگاه صنعتی سهند طی اطلاعیه ای جزئیات شرایط پذیرش دکتری بدون آزمون 99 این دانشگاه ازجمله الزام ارائه مدرک زبان تا 20 اسفند 1399 را اعلام شد.

به گزارش پی اچ دی یار، دانشگاه صنعتی سهند با استناد به آئین نامه دکتری بدون آزمون برای سال تحصیلی 1399-1400 دانشجو می پذیرد.

حداقل معدل کارشناسی داوطلبان بعد از همترازی باید بالاتر از 16 و حداقل معدل کارشناسی ارشد بدون پایان نامه داوطلبان بعد از همترازی باید بالاتر از 17 باشد. ضریب همترازی بر اساس رشته و دانشگا  متفاوت است و از طریق پرتال سازمان سنجش قابل محاسبه می باشد.

حداقل امتیاز لازم از فعالیت های آموزشی، پژوهشی و مصاحبه طبق آیین نامه 60 می باشد.

مهلت ارسال تقاضای بهره­ مندی از این تسهیلات تا تاریخ 30 بهمن 98 می باشد.

مدارک لازم جهت ثبت نام دکتری بدون آزمون 99 دانشگاه صنعتی سهند

1- فرم تکمیل شد تقاضای ثبت نام، (فرم شماره 1)

2- تصویر شناسنامه و کارت ملی

3- یک قطعه عکس 3×4 تمام رخ الصاقی به فرم شماره 1

4- تصویر گواهی فراغت از تحصیل از دوره کارشناسی برای فارغ التحصیلان با ذکر معدل

 

5- تصویر گواهی فراغت از تحصیل از دوره کارشناسی ارشد برای فارغ التحصیلان با ذکر معدل

6- ریز نمرات مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد (در صورتی که ریز نمرات تائید شده توسط دانشگاه محل تحصیل در دسترس نباشد، داوطلبان می توانند ریزنمرات خود را به صورت غیر رسمی و با ذکر تعهد صحت آنها ارائه نمایند که در صورت قبولی ملزم به ارائه نسیه تائید شد و رسمی آنها خواهند بود.)

7- یک نسخه از مقالات مرتبط با رشته تحصیلی در سه سال اخیر به همرا تاییدیه پذیرش قطعی و مدارک مربوط به نمایه ملی یا بین المللی و میزان ضریب تاثیر ( IF) آنها

8- گواهی تائیدیه مقالات مستخرج از پایان نامه کارشناسی ارشد مطابقق فرم شماره 2

9- تصویر گواهی نمره زبان از یکی از آزمونهای زبان انگلیسی که بیش از 2 سال از تاریخ آن گذشته نباشد،

تبصره: داوطلبانی که هنوز مدرک زبان را اخذ ننموده اند، در صورت پذیرش ملزم به ارائه مدرک زبان با نمره لازم تا 20 اسفند ماه 1399 هستند.

10- گواهی معتبر دال بر تائید رتبه متقاضی در دوره کارشناسی ارشد

11- گواهی معتبر دال بر تائید رتبه متقاضی در دور کارشناسی

12- تصویر کارت پایان خدمت یا مدارکی که مشخص کنند وضعیت نظام وظیفه برای داوطلبان مرد باشد (به استثنای دانشجویان فعلی کارشناسی ارشد)

13- چکیده پایان نامه کارشناسی و چکیده پایان نامه کارشناسی ارشد (میتواند در روز مصاحبه ارائه شود)

14- تصویر مابقی مقالات چاپ شده در مجلات علمی- ترویجی و کنفرانس های معتبر (می تواند در روز مصاحبه ارائه شود)

15- تصویر سایر مدارک مربوط به جدول شماره 1 و 2 دستورالعمل (میتواند در روز مصاحبه ارائه شود)

16- حداقل 3 توصیه نامه علمی از اعضای هیات علمی مرتبط با دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد با الگوی پیشنهادی فرم شماره 4 (می تواند روز مصاحبه ارائه شود).

تبصره: حداقل یکی از توصیه نامه ها باید از اساتید راهنمای پروژه کارشناسی ارشد دانشجو باشد.

17- گواهی تعهد

18- اصل رسید بانکی به مبلغ 800/000 ریال به نام درآمدهای اختصاصی دانشگاه صنعتی سهند


نکات مهم پذیرش دکتری بدون کنکور دانشگاه صنعتی سهند

1- کلیه مدارک را در داخل یک پوشه دکمه دار پلاستیکی به آدرس دانشگاه از طریق پست سفارشی ارسال نمائید یا به صورت دستی تحویل دهید.

کلیه مدارک مورد لزوم (به جز موارد 15 تا 17) میبایست به هنگام ارسال تقاضانامه ضمیمه باشد و تحت هیچ شرایطی پس از انقضای مهلت مدرکی تحویل گرفته نخواهد شد و در صورت ارسال نیز اعتباری نخواهد داشت.

2- به مدارک ناقص ترتیب اثر داد نمی شود.

3- در صورت تغییر آدرس محل سکونت و شماره تلفن اعلام شده، داوطلب میبایست مراتب را سریعاً به اطلاع این دانشگاه برساند. در غیر این صورت عواقب این امر به عهده خود داوطلب خواهد بود.

4- داوطلبانی که دارای دفترچه آماده به خدمت می باشند لازم است در تاریخی که توسط معاونت وظیفه نیروی انتظامی اعلام میشود به خدمت اعزام شوند. بدیهی است در صورت پذیرفته شدن و دارا بودن سایر شرایط و ضوابط در هر مرحله از خدمت ترخیص خواهند شد. داوطلبانی که در حال انجام خدمت وظیفه هستند میتوانند با ارائه گواهی از محل خدمت خود مبنی بر اینکه تا تاریخ 99/06/31 خدمت وظیفه خود را به پایان خواهند رساند، متقاضی این دور شوند.

5- مدارک ارسالی و وجه ثبت نام مسترد نخواهد شد.

6- چنانچه در هر مرحله از ثبت نام، پذیرش و تحصیل مشخص گردد که داوطلب واجد هر یک از شرایط فوق نبود ه است از ادامه تحصیل او جلوگیری به عمل آمد و طبق مقررات با وی رفتار خواهد شد. همچنین عدم مراجعه به موقع پذیرفته شدگان برای ثبت نام در بازه زمانی مشخص شده از طرف دانشگاه، به منزله انصراف از تحصیل بوده و افراد ذخیره متعاقبا جایگزین خواهند شد.

7- مهلت ارسال مدارک و مصاحبه تمدید یا تجدید نخواهند شد.

نحوه پذیرش و تاریخ های مهم:

1- مدارک رسیده در مهلت مقرر توسط دفتر استعدادهای درخشان و اداره تحصیلات تکمیلی دانشگاه بررسی شده و از واجدین شرایط دعوت به مصاحبه خواهد شد.

2- تاریخ و محل مصاحبه متعاقبا از طریت سایت دانشگاه اطلاع رسانی خواهد شد.

3- پذیرفته شدگان مرحله مصاحبه علمی میبایست تا تاریخ مقرر (متعاقبا اعلام خواهد شد) جهت ثبتنام به ادار ه تحصیلات تکمیلی دانشگاه مراجعه نمایند. در صورت عدم مراجعه در مهلت مقرر، قبولی ایشان کان لم یکن تلقی گردیده و از نفرات ذخیره دعوت به ثبت نام خواهد شد.

4- هر داوطلب مجاز است فقط در یک گرایش از آزمون شرکت نماید و طبعاً در صورت پذیرش نهائی، دروس آموزشی و موضوع پایان نامه دور دکتری ایشان هم در همان گرایش خواهد بود.

5- شروع کلاس های دانشجویان پذیرفته شده مطابق با برنامه نیمسال اول سال تحصیلی 1399-1400 خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.