پس از مطالبه مجازی در صفحه اینستاگرام

پس از مطالبه مجازی در صفحه اینستاگرام

پس از مطالبه مجازی در صفحه اینستاگرام پای دانشجویان دکتری به اینستاگرام نوبخت باز شد.شهریورماه امسال بود که دانشجویان و فارغ‌التحصیلان مقطع دکتری در اعتراض به نداشتن امنیت شغلی و حقوق ماهانه کمپین «مطالبات دکتری وزارت علوم» را ایجاد کردند و یکی از مطالبات اصلی آنها از ایجاد این کمپین نیز مربوط به پژوهانه دانشجویان دکتری است.

پژوهانه‌ای که در سال ۱۳۸۸ و با هدف حمایت از رساله‌های دکتری در جهت انجام پژوهش‌های مفید و موثر علمی در زمینه‌های بنیادی، کاربردی و توسعه‌ای متناسب با نیازهای آینده جامعه بشریت، افزایش تولید علم در جهت تحقق اهداف سند چشم‌انداز ۲۰ ساله و برنامه پنجم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و… تصویب و از آن سال تا سال ۱۳۹۲ نیز پرداخت می‌شد، ولی به یکباره این پژوهانه قطع شد.

پس از مطالبه مجازی در صفحه اینستاگرام

از آن زمان تاکنون جلسات متعددی را با مسئولان مختلف وزارت علوم و صندوق رفاه دانشجویی از جمله سرپرست وزارت علوم، معاون دانشجویی وزارت علوم، رئیس سازمان امور دانشجویان و معاون حقوقی و پارلمانی وزارت علوم درخصوص پیگیری پرداخت مجدد پژوهانه برگزار شد.

همچنین نمایندگان شورای عالی انقلاب فرهنگی و نمایندگان کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نیز پای صحبت این دانشجویان نشستند و درنهایت نیز نتیجه جلسه با مسئولان وزارت علوم و کمیسیون آموزش به دولت ارسال شد تا مبلغ پژوهانه در بودجه سال ۹۷ وزارت علوم لحاظ شود تا شاید با اختصاص ردیف بودجه خاص برای این مهم، مشکل دانشجویان و فارغ‌التحصیلان این مقطع تحصیلی حل شود؛ چراکه دانشجویان دکتری به دلیل اینکه باید تمام وقت خود را در دانشگاه محل تحصیل و بر سر پژوهش بگذارند، در حقیقت شاغل محسوب شده؛ از این رو پرداخت پژوهانه به آنها بیش از پیش احساس می‌شود.

  همه تلاش دانشجویان دکتری در دیدار با مسئولان مختلف 

دانشجویان دکتری با فرارسیدن سال تحصیلی جدید و همچنین با نزدیک شدن به روز دانشجو، بار دیگر عزم خود را برای رساندن حرف‌شان به گوش مسئولان جزم کرده و با رساندن نامه مطالبات ۳۴۰ صفحه‌‌ای کمپین به رئیس دفتر دکتر روحانی در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید در دانشگاه تهران در تاریخ ۱۵ مهر ۹۶، رساندن مطالبات کمپین به گوش رئیس‌جمهور در دانشگاه سیستان و بلوچستان و در روز دانشجو، دیدار نمایندگان کمپین با دکتر جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور در تبریز در تاریخ ۲۲ مهر ۹۶ بار دیگر تمام توان خود را در این زمینه به کار گرفتند.

  ایجاد توفان اینستاگرامی برای پیگیری مطالبات خود 

البته اعضای این کمپین در فضای مجازی نیز فعالیت‌های گسترده‌ای داشتند و با گذاشتن بیش از ۸ هزار کامنت و هشتگ در صفحه اینستاگرام اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور و بیش از ۱۷ هزار کامنت و هشتگ در صفحه اینستاگرام نوبخت،سخنگوی دولت و رئیس سازمان برنامه، مطالبات خود را به گوش مسئولان رساندند.

در حقیقت دانشجویان این مقطع تحصیلی با راه‌اندازی توفان اینستاگرامی در یکی از پست‌های نوبخت که در روز دهم آذرماه و با عنوان جشن نفس از سوی سخنگوی دولت منتشر شده بود، تلاش کردند بار دیگر مطالبات خود را این بار در فضای مجازی و به دور از پروتکل‌های معمول اداری پیگیری کنند.

پی اچ دی یار مرجع اخبار دکتری و کارشناسی ارشد

 

خبر های بیشتر در کانال تلگرام 

پس از مطالبه مجازی در صفحه اینستاگرام

پی اچ دی | نتایج دکتری آزاد | تکمیل ظرفیت دکتری | مقاله نویسی | آزمون دکتری دانشگاه آزاد  |خبر آزمون د کتری | اخبار دکتری | اخبار آزمون کارشناسی ارشد | خبر آزمون ارشد | اخبار کارشناسی ارشد |پس از مطالبه مجازی در صفحه اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *