احتمال برگزاری آزمون MSRT در اواخر شهریور ماه 99

رئیس سازمان امور دانشجویان به بیان توضیحاتی درباره تمهیدات وزارت علوم برای حل مشکل مدرک زبان داوطلبان دکتری 99 و آخرین تصمیمات برای برگزاری آزمون MSRT پرداخت.

علت توقف آزمون MSRT در سال 99

مجتبی صدیقی، رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم تحقیقات و فناوری و معاون وزیر علوم در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره زمان برگزاری آزمون MSRT اظهار کرد: توقف برگزاری آزمون زبان MSRT به دلیل بیماری کرونا بود. زیرا با برگزاری این آزمون‌ها نگرانی‌هایی برای حفظ سلامت داوطلبان پدید آمده بود.

معاون وزیر علوم اضافه کرد: برای حفظ سلامت آن‌ها مدتی را صبر کردیم تا تجربه آزمون‌های کارشناسی ارشد و دکتری ناپیوسته که توسط وزارت علوم برگزار شد را ببینیم.

رئیس سازمان امور دانشجویان اضافه کرد: اداره کل بورس سازمان امور دانشجویان در حال بررسی ظرفیت‌های مطمئن شهر‌ها هستند تا ببینیم که با توجه به پروتکل‌های بهداشتی می‌توانیم آزمون زبان MSRT  را برای چه تعداد داوطلب برگزار کنیم. این آزمون را در تعدادی شهر‌ها برگزار می‌کنیم.  سایر تمهیداتی که برای برگزاری آزمون‌ها باید سنجیده شود، در حال بررسی است.

او در ادامه درباره زمان برگزاری آزمون زبان MSRT گفت: پیش بینی ما این است که اواخر شهریور تا اوایل مهر آزمون را برگزار کنیم.

صدیقی تاکید کرد: اولویت اصلی در این آزمون با دانشجویان دکتری است، زیرا بیشتر این دانشجویان منتظر برگزاری این آزمون هستند. اگر ظرفیتی باقی بماند برای سایرین هم آزمون را برگزار می‌کنیم.

حداکثر ۵۰ درصد ظرفیت دوره‌های قبل، داوطلب پذیرش می‌کنیم

رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: ظرفیت این آزمون هنوز مشخص نشده است اما حداکثر ۵۰ درصد ظرفیت دوره‌های قبل داوطلب می‌تواند در این آزمون شرکت کنند.

معاون وزیر علوم توضیح داد: منتظریم که محل‌های برگزاری مشخص و بعد از آن محاسبه شود که با توجه به فواصل دو متر از هر ۴ طرف چه تعداد داوطلب را می‌توانیم، پذیرش کنیم.

مدرک MSRT چیست؟

آزمون MSRT که مجری برگزاری آن وزارت علوم بوده، جهت تعیین سطح زبان انگلیسی داوطلبان برگزار شده و مدرک آن برای تمام دانشگاه‌های زیر مجموعه وزارت علوم و وزارت بهداشت معتبر است.

این آزمون معمولا حدود ۱۰ بار در سال برگزار می‌شود و در صورتی که داوطلب در یکی از نوبت‌های برگزاری MSRT نمره قبولی این آزمون را کسب نکرد، می‌تواند در نوبت بعدی شرکت کند. به علت شرایط خاص شیوع کرونا در کشور در سال ۹۹، زمان ثبت نام آزمون MSRT دستخوش تغییر شده و تاکنون برگزار نشده است.

برگزار نشدن این آزمون بیشتر از همه به داوطلبان کنکور دکتری 99 ضربه زده است زیرا نتایج کنکور دکتری 99 این داوطلبان حدود دو هفته دیگر اعلام می شود و پس از آن داوطلبان باید در مرحله مصاحبه دکتری مدرک زبان ارائه دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.