راه اندازی سامانه خدمات پزشکی به دانشجویان

مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان گفت: در راستای توسعه دولت الکترونیک و تعامل دوسویه با دانشجویان سامانه HSE دانشجویان راه اندازی می شود.
به گزارش پی اچ دی یار، دکتر مجید صفاری نیا، با بیان این مطلب که این سامانه به صورت متمرکز و با هدف خدمات دهی به دانشجویان سراسر کشور راه اندازی می‌شود، گفت: این سامانه با هدف یکپارچه سازی خدمات سلامت و ایمنی به دانشجویان و تعامل دوسویه با آنها ایجاد شده است و می‌تواند باعث توسعه فرهنگی HSE دانشجویان و در نتیجه ارتقای سلامت و ایمنی دانشگاه‌ها شود.
وی افزود: در راستای توسعه دولت الکترونیک، میز خدمت اطلاع رسانی همراه مراکز بهداشت و درمان دانشگاه‌های سراسر کشور در این سامانه راه اندازی می‌شود و دانشجویان می‌توانند برخی از خدمات مربوطه به مراکز بهداشت دانشگاه‌ها را به صورت غیر حضوری دریافت کنند.
مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان ضمن تاکید بر اهمیت مشارکت همه جانبه دانشجویان و لزوم افکارسنجی از آنها برای برنامه ریزی بهتر امور مربوط به آنها افزود: در این سامانه اخبار و اطلاعیه‌های مربوطه به اشتراک گذاشته می‌شود و دانشجویان سراسر کشور می‌توانند با مطالعه آنها بازخورد مناسب را نسبت به آنها بیان نمایند. همچنین دانشجویان و بویژه همیاران سلامت دانشگاه‌ها می‌توانند اخبار و اطلاعیه‌های دانشگاه خود یا مطالب علمی و تجارب خود را در حوزه HSE منتشر کنند.
وی ادامه داد: این سامانه وظیفه ارائه خدمات پزشکی مجازی دانشگاه‌ها را نیز به عهده دارد. و دانشجویان با استفاده از آن نسبت به تعیین وقت و ارائه خدمات پزشکی و ارزیابی این خدمات اقدام کنند.
صفاری نیا زمان اجرایی شدن نهایی این سامانه را تا ۳ ماه آینده اعلام کردند و افزودند: در این سامانه کیف پول الکترونیکی برای مشارکت حداکثری دانشجویان طراحی شده است که دانشجویان می‌توانند از این کیف پول خدمات دانشجویی دریافت کنند.
وی خاطرنشان کرد با راه اندازی این سامانه به عنوان تنها سامانه سازمان امور دانشجویان در این حوزه بتوان با ارسال به موقع اخبار و برنامه‌ها و مشارکت دانشجویان خدمات به روز تری به آنها ارائه داد.
این سامانه به همکاری پژوهشکده فناوری سلامت دانشگاه صنعتی امیرکبیر در حال اجرا و پیاده سازی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *